Apolon živnuo posle odlaska Vladana Milojevića

Izvor: B92, 02.Jan.2024, 19:09

Apolon "živnuo" posle odlaska Vladana Milojevića

Kiparski Apolon odigrao je 2:2 protiv Apoela, uz primljen gol u 96. minutu, ali je svakako nastavio dobar niz rezultata u psolednje vreme.

Ekipa koju je donedavno vodio Vladan Milojević "za dlaku" je ostala bez četvrte pobede u poslednjih pet utakmica uključujući i Kup.

Apolon je sada na dva boda od mesta koje vodi u doigravanje za titulu i Evropu.

Strelci za Apolon bili su Argentinac Izrael Kol u 32. i Nigerijac Elohor Ekpolo u 36. minutu.
Gosti su do prvog gola stigli u 67. preko Brazilca Markinjosa, a onda i do drugog duboko u nadoknadi vremena, kada je Kvilitaja pogodio i doneo bod gostima.

Efektivno se inače igrali 100 minuta.

Iako ovog puta nije slavio Apolon je nastavio dobar niz nakon kriznog perioda (četiri vezana poraza) koji je i doveo do smene Vladana Milojevića.

Uz to, ekipa sada igra daleko efikasnije.

Na poslednjih pet mečeva, uključujući i Kup, gol razlika Apolona je 17:5.

U tih pet mečeva imaju samo jedan poraz.