Anže odolevao napadima Nice, dok se nije pojavio Delor

Izvor: B92, 31.Okt.2021, 15:58

U prvoj utakmici nedeljnog programa u francuskoj Ligi 1 Nica je savladala Anže na stadionu "Rajmon-Kopa" rezultatom 2:1 (0:1).

Ekipa sa Azurne obale je tako uspela da zadrži korak za vodećim Pari Sen Žermenom i sada je drugom mestu sa osam bodova zaostatka.

Anže je ostao na 8. poziciji sa 17 osvojenih bodova.

Iako je Nica bila bolji tim i češće stvarala šanse, domaćin je prvi poveo u 29. minutu.

Tada je dosuđen jedanaesterac koji je u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prednost za Anže pretvorio Sofijan Bufal.

Nastavili su gosti da jure izjednačenje i stigli do njega u 57. minutu pogotkom Endija Delora.

Ređali su se napadi Nice u poslednjih pola sata igre, ali preokret nije dolazio.

Najveće prilike za to propustili su Lukas da Kunja u 72. minutu, odnosno Aleksis Klod-Moris u 86. – obojica su loptu iz izglednih pozicija slali preko prečke.

Sve do nadoknade vremena kada je jednu odbijenu loptu na prelep način iz prve zahvatio Delor i postigao prelep pogodak, krunisavši sebe junakom Nice i ove utakmice.