AEK bolji od Brajtona, Gaćinović strelac

Izvor: B92, 21.Sep.2023, 23:10

Fudbaleri AEK pobedili su gostima Brajton sa 3:2 na startu grupne faze Lige Evrope.

Gosti su poveli su gosti u 11. minutu preko Sidibea, a na novi gol čekalo se do 30. minuta,

Žoao Pedro pao u šesnaestercu i dobio žuti karton zbog simuliranj, ali posle VAR provere sudija je promenio je odluku i dosudio penal za domaćina.

Siguran sa bele tačke bio je upravo Brazilac i doneo izjednačenje Brajtonu.

Grčki tim do poluvremena uspeo je da se vrati >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u prednost, kada je u 40. minutu Mijat Gaćinović na asistenciju Hajsafija pogodio za 2:1.

Žoao Pedro u 67. minutu doneo je izjednačenje na 2:2, a u 84. minutu Ponse je pogdoo za 3:2 i za velika tri boda AEK-a.

Fudbaleri Frajburga napravili su iznenađenje pošto su kao gosti pobedili su Olimpijakos 3:2.

Gosti su poveli golom Salaija u devetom minutu, da bi Olimpijakos u 40. minutu došao do izjednačenja preko El Kabija.

U sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena Grifo je sa penala doneo novu prednost, a novo izjednačenje palo je u 75. minut kada je El Kabi postigao drugi gol, ali je Filip u 86. minutu doneo treće vođstvo Frajburgu i na kraju tri boda.

U grupi C na startu su pobede zabeležili Sparta i Rendžers. Sparta je u Pragu bila bolja od Arisa iz Limasola 3:2, dok je Rendžers golom Abdalaha Sime slavio protiv Betisa 1:0.