ABA LIGA: Partizan SPOR na početku, a onda su Veličković i Mozli započeli DEMOLIRANJE Krke!

Izvor: SrbijaDanas.com, 02.Dec.2019, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubedljiv trijumf crno-belih.

Košarkaši Partizana savladali su u okviru devetog kola ABA lige ekipu Krke iz Novog Mesta u "Štark areni" sa 102:80 (22:20, 24:17, 23:19, 33:24) i na taj način nastavili borbu za sam vrh regionalnog takmičenja. Osim lošeg početka i dobroh šuta za tri gostiju tokom prvog dela meča, izabranici Andree Trinkkijerija zaigrali su daleko bolje u nastavku duela i zabeležili ubedljiv trijumf pred svojim navijačima.

Kao i na prethodnim >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << mečevima, košarkaši Partizana ušli su neangažovano u duel što je Krki omogućilo da preko Jošila dođe do prednosti od 16:10. Hroničan problem crno-belih sa početka ove sezone nastavio se i danas... Bez agresivnosti u odbrani i pritiska na spoljnu liniju protivnika, uz slab protok lopte u napadu doneo je novu brigu trener Andrei Trinkijeriju.

Počela je utakmica 9. kola @ABA_League između #KKPartizan i @bckrka #ABALiga pic.twitter.com/44f1hncHOk

— KK Partizan NIS (@PartizanBC) December 1, 2019

Suđenje od poečtka sezone u regionalnom takmičenju, ali i na ovoj utakmici bilo je manje više nego teatralno, pošto je je sudijska trojka uspela da za prvih deset minuta igre odsvira čak 14 prekršaja, što je dodatno usporilo meč u ne toliko popunjenoj "Štark areni". Crno-beli su uspeli da odigraju bolju odbranu u finišu prve deonice i na taj način reše ovaj period igre u svoju korist rezultatom 22:20.

Posle prvih 10 minuta:#KKPartizan 22@bckrka 20#ABALiga pic.twitter.com/ZONJMC6vRC

U nastavku duela Partizan je igrao u ritmu toplo-hladno i na krilima pre svega Novice Veličkovića kako i Vila Mozlija pod samim košem Krke, uspeo da anulira čak osam trojki gostiju u prvom poluvremenu. Na kraju prvih 20 minuta Partizan je vodio sa 46:37.

Posle 20 minuta igre, crno-beli vode protiv @bckrka sa 46:37#KKPartizan #ABALiga pic.twitter.com/RsGhPsIeuF

Crno-beli su od starta drugog dela zaigrali znantno čvršće u odbrani, a kao nagrada za dobru igru u odbrani došao je i šut za tri poena. Partizan je sredinom trće deonice imao najvećih plus 19 - 60:41! Do kraja duela crno-beli su držali konstantu u napadu i nisu dozvolili gostima da se vrate u duel šutevima spolja. Na kraju, rezultatom tim Andree Trinkijerija ostvario je šesti trijumf u regionalnom takmičenju ove sezone uz tri poraza.

PARTIZAN - KRKA NOVO MESTO 102:80 (22:20, 24:17, 23:19, 33:24)

DVORANA: Štark arena (2469 gledalaca)

SUDIJE: Uroš Obrknežević, Miloš Koljenšić, Denis Hadžić.

Partizan: Volden 11, Zagorac 16, Gordić 4, Jaramaz 17, Miletić 4, Veličković 9, Birčević 20, Janković, Tomas, Pejners 12, Mozli 9.

Krka Novo Mesto: Kouzi 24, Džons 5, Marineli 11, Škedelj, Stipaničev 2, Đapa 7, Fifolt, Balažič, Jošilo 15, Rakićević 2, Lapornik 4, Ramljak 10.

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda Beatris Bušar, sestra kanadske teniserke Eženi Bušar.

305 with @staygenerator 🌴

A post shared by Beatrice Bouchard (@beatricebouchard) on Mar 5, 2019 at 5:12pm PST

She sells 🐚s on the 🌊 shore

A post shared by Beatrice Bouchard (@beatricebouchard) on Feb 8, 2019 at 1:31pm PST

🦂

Beach bum 🐚

A post shared by Beatrice Bouchard (@beatricebouchard) on Feb 2, 2019 at 7:49am PST

Home sweet home 🐚@edenrocmiamibeach

A post shared by Beatrice Bouchard (@beatricebouchard) on Dec 31, 2018 at 4:42pm PST

Pink and @lacecanada and everything nice 🎀 #MyLACE #LACEAmbassador

A post shared by Beatrice Bouchard (@beatricebouchard) on Nov 5, 2018 at 12:15pm PST

Golden hour 💫

A post shared by Beatrice Bouchard (@beatricebouchard) on Jul 21, 2018 at 4:02pm PDT

Tiger lady

🐍

“Still on vacation” 🙃

A post shared by Beatrice Bouchard (@beatricebouchard) on Mar 19, 2018 at 12:18pm PDT