ABA LIGA: Mega dugo mučila Partizan, crno-beli na debiju Redinga sve rešili u poslednjoj četvrtini (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Dec.2019, 23:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sedmi trijumf za ekipu Andree Trinkijerija.

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Mega Bemaksa sa 98:77 (22:27, 27:24, 17:15, 32:11) u 10. kolu ABA lige, u meču odigranom u dvorani ''Ranko Žeravica'' na debiju Redžija Redinga. Bio je to sedmi trijumf crno-belih koji su ipak tri četvrtine morali dobro da se pomuče protiv tima Dejana Milojevića, ali su otpor Mege i definitivno slomili u poslednjih 10 minuta i naneli joj osmi poraz.

Partizan je meč u dvorani >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << ''Ranko Žeravica'' otvorio trojkom Birčevića, ali je usledila serija Mege od 10-0 za samo minut i po pa je domaćin poveo 10:3 u trećem minutu. Učenici Dejana Milojevića nisu uspeli da zadrže koncentraciju pa je Partizan serijom 7-0 na priđe na 15:13, da bi debitant Redži Reding trojkom doveo Partizan do prvog vođstva na meču 16:15 u 7. minutu. Međutim, usledila je još jedna serija Mege, ovog puta 7-0 i domaćin je ponovo imao prednost 22:16 manje od dva minuta pre prvog malog odmora, a to vođstvo su uspeli i da sačuvaju do kraja prve četvrtine.

🚫 Monster block alert! 🚫@TheRealWillMo42 of @PartizanBC with the rejection! #ABALiga pic.twitter.com/OUuGjKFskk

— ABA Liga (@ABA_League) December 6, 2019

Odlično je Mega ušla u drugog četvrtinu i stigla do maksimalne prednosti 35:27 u 13. minutu, da bi minut kasnije Mesiček doneo i dvocifreno vođstvo domaćinu 40:30. Megu je tokom prvog poluvremena vrlo dobro služio šut za tri poena zbog čega je prednost i bila na njihovoj strani. Usledio je period igre kada je sve konce u Partizanu držao kapiten Novica Veličković i crno-beli u 18. minutu stigli na 45:43, a dva poena je bio i njihov zaostatak na poluvremenu.

💥 Showtime in Belgrade! 💥

Luka Aščerić with a brilliant assist for a 3-point play by Marko Simonović!

What a play by @KKMegaBemax

duo! #ABALiga pic.twitter.com/Zrj56JlgcI

Očekivano, treća četvrtina bile je manje efikasna od prve dve, prvenstveno jer Mega nije mogla da zadrži visok procenat pogođenih trojki. Sa druge strane je Partizan uspeo da konačno dođe do svoje igre. Domaćin je uspevao da zadrži dva poena prednosti, ali je Partizan u korak pratio Megu koja nije uspevala više da ostvari veću prednost. U 27. minutu Mega je na kratko stigla do pet ponea vođstvo 63:58, ali su Gordić i Zagorac to uspeli da anuliraju, a zatim je Reding pogodio za nerešen rezultat pred odlučujući 10 minuta.

Sjajno su crno-beli krenuli u poslednju četvrtinu. Trojke Veličkovića i Gordića uz poene Tomasa i Zagorca donele su crno-belima za svega tri minuta seriju 12-0 i isto toliku prednost u 33. minutu 78:66. Na kratko se zakuvalo posle duela Simonovića i Zagorca, ali su se strasti brzo smirile. Usledilo je par minuta praznog hoda, da bi Veličković trećom trojkom i Zagorac zakucavanjem posle kontre odveli Partizan na 16 poena porednosti 85:69 u 35. minutu. Ispostavilo se da su to bili i ključni trenuci u kojima je Partizan i obezbedio sedmi trijumf u sezoni.

MEGA BEMAKS - PARTIZAN 77:98 (27:22, 24:27, 15:17, 11:32)

DVORANA: Ranko Žeravica.

SUDIJA: Zamojski, Arsenijević, Mrdak.

GLEDALACA: 2.100.

MEGA BEMAKS: Mišković 7, Atić 11, Marjanović, Ašćerić 16, Čarapić, Miljenović, Simonović 18, Cerovina, Macura 2, Tanasković 9, Stanić 5, Meisček 9.

PARTIZAN: Volden 7, Zagorac 13, Pejdž 4, Gordić 22, Jaramaz, Miletić, Veličković 17, Birčević 3, Reding 11, Janković 2, Tomas 16, Mozli 3.