Izvor: RTS, 11.Dec.2023, 00:49

Реми Роме и Фјорентине у Серији А, домаћин завршио меч са два фудбалера мање

Фудбалери Роме и Фиорентине одиграли су вечерас у Риму без победника, 1:1 у мечу 15. кола италијанске Серије А. Фрозиноне и Торино одиграли су без голова, док је минималним резултатом Монца победила Ђенову, а Болоња Салернитану.
Рома је повела у петом >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << минуту голом Ромелуа Лукакуа у петом минуту, а гостима је бод донео Лукас Мартинез Кварта у 66.
Клуб из Рима је меч завршио са два фудбалера мање. Никола Залевски је искључен у 64, а Ромелу Лукаку у 87. минуту.
Српски голман Миле Свилар цео меч је преседео на клупи за резерве у екипи Роме. Фудбалер Фјорентине и репрезентативац Србије Никола Миленковић није играо, пошто је такође био на клупи за резервне играче.
Фудбалери Роме су тренутно на четвртом месту на табели Серије А са 25 бодова, а клуб из Рима ће у наредном колу гостовати Болоњи.
Фјорентина је седма на табели са 24 бодова, а клуб из Фиренце ће у наредном колу Серије А на свом терену дочекати Верону.
Раније данас одиграна су три меча. Фрозиноне и Торино ремизирали су без голова, Монца је минималним резултатом савладала Ђенову, а стрелац је био Дени Мота у 83. минуту.
Болоња је у Салерну надиграла домаћу екипу 2:1. Џошуа Зиркзи је донео госте у вођство у деветом минуту, да би већ у 20. дуплирао предност.
Домаћин је заиграо мало отвореније, што му је донело и утешни погодак у 75. минуту који је постигао Сими.