Izvor: RTS, 11.Nov.2023, 17:32

Тотенхем у надокнади пао у "вучјој јазбини", Арсенал се изједначио са Ситијем

Фудбалери Тотенхема поражени су од Вулвса 2:1 у првој утакмици 12. кола Премијер лиге, а оба поготка домаћин је постигао у судијској надокнади времена. Арсенал са 3:1 савладао екипу Барнлија и изједначио се са Манчестер ситијем на првом месту на табели. Јунајтед тешком >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << муком бољи од Лутона 1;0, Евертон славио против Паласа у Лондону 3:2. Борнмут изненадио екипу Њукасла - 2:0.
После сјајног почетка сезоне и десет утакмица без пораза на старту Премијер лиге, Тотенхем је и у другом узастопном мечу изгубио, овога пута од Вулвса и то на врло болан начин.
Екипа Ангелоса Постекоглуа имала је предност на "Молинуу" све до судијске надокнаде, а онда су Вулвси постигли два поготка и у великој мери распршили шампионске снове Спурса.
Лондонски тим повео је већ у 3. минуту утакмице, пошто је Џонсон искористио асистенцију Педра Пора, а гости су предност успели да сачувају све до 91. минута.
Прво је Сарабија донео изједначење "вуковима", а онда је Шпанац и асистирао Лемини у 97. за потпуни преокрет и шок за Спурсе.
Истини за вољу, аустралијски менаџер на клупи Тотенхема није могао да рачуна чак на деветорицу првотимаца у Вулверхемптону, али упркос томе лондонски тим је очекивао три бода и борбу са Ситијем, Арсеналом и Ливерпулом за прво место на табели.
Арсенал се изједначио са Ситијем на челу Премијер лиге Екипа Арсенала је очекивано савладала Барнли на свом терену 3:1, иако је тријумф извојеван теже него што се очекивало.
"Тобџије" су повеле у последњим тренуцима првог дела голом Тросара, али су гости изједначили у 54. преко капитена Браунхила.
Три бода екипи Микела Артете донели су дефанзивци - Вилијам Салиба у 57. и Олександр Зинченко у 74. минуту утакмице.
Домаћин је од 83. минута играо са играчем мање на терену, пошто је директан црвени картон зарадио Фабио Вијера.
Арсенал се тако изједначио са Ситијем на првом месту на табели Премијер лиге, али "грађани" у недељу играју дерби меч кола, против Челсија у Лондону.
Манчестер јунајтед је тешком муком савладао екипу Лутона, а стрелац јединог гола на мечу био је Виктор Линделеф у 59. минуту меча.
Евертон је наставио серију добрих резултата, пошто су "карамеле" као гости савладали екипу Кристал Паласа 3:2, док је у последњем мечу дана Борнмут са 2:0 савладао екипу Њукасла, головима Соланкеа у 60. и 73. минуту утакмице.