Izvor: RTS, 04.Nov.2023, 19:28

Доку изједначио Тадићев рекорд, Њукасл у дербију бољи од Арсенала

Фудбалери Манчестер ситија убедљиво су савладали екипу Борнмута 6:1, у утакмици 11. кола Премијер лиге, а четири асистенције уписао је Жереми Доку. Шефилд јунајтед остварио први тријумф у сезони, "оштрице" славиле против Вулвса 2:1. Брентфорд бољи од Вест Хема 3:2, Палас >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << победио у Барнлију 2:0, реми Евертона и Брајтона 1:1. Њукасл је у дербију кола на свом терену савладао Арсенал 1:0.
Иако се Ерлинг Холанд није уписао у листу стрелаца на утакмици са Борнмутом, Манчестер сити је остварио нову убедљиву победу - 6:1.
Апсолутни херој "грађана" био је Жереми Доку, који је начео "трешњице", а затим уписао и четири асистенције.
Белгијанац је тако изједначио рекорд Премијер лиге, који су држали Душан Тадић и Пол Погба.
Доку је два пута асистирао Бернарду Силви, по једном Аканџију и Фодену, да би коначан резултат утакмице поставио Аке.
Једини гол за госте дело је Синистере,
Сити је преузео прво место на табели Премијер лиге са бодом више од Тотенхема, који у понедељак дочекује екипу Челсија.
Шефилд јунајтед је тек у 11. колу дошао до првог тријумфа у сезони, "оштрице" су савладале Вулвсе 2:1.
Домаћин је повео голом Арчера у 72. минуту, изједначио је Белегард у 89, да би три бода екипи менаџера Хекинботома донео Норвуд са беле тачке у десетом минуту судијске надокнаде.
Брентфорд је у малом лондонском дербију савладао екипу Вест Хема 3:2, у утакмици пуној преокрета.
Домаћин је повео голом Мопеја у 11. минута, "чекићари" преокренули до полувремена погоцима Кудуса и Бовена, али су у наставку "пчелице" постигле два поготка и дошле до победе - стрелци су били Мавропанос (аутогол) и Колинс.
Палас је са 2:0 савладао екипу Барнлија, која је уписала и шести пораз на свом терену у текућој сезони, па се менаџеру Венсану Компанију смеши отказ.
Евертон и Брајтон одиграли су 1:1 - Миколенко је донео предност "карамелама", да би Ешли Јанг аутоголом поклонио бод гостима.
У дербију кола састали су се Њукасл и Арсенал, а у изузетно борбеном дуелу славио је домаћин минималним резултатом.
Једини гол на утакмици постигао је Ентони Гордон у 64. минуту, после дуела Жоелитона и Габријела. Неколико минута трајала је ВАР анализа, али је на крају признат гол који је одлучио победника, а Арсеналу донео први пораз у сезони.