Izvor: RTS, 20.Okt.2023, 19:07

Нови Пазар славио над Чукаричким за изједначење по бодовима, Сума заслужан за победнички гол

Фудбалери Новог Пазара победили су Чукарички резултатом 1:0 у првом мечу 12. кола Суперлиге Србије.  Меч је одигран без присуства публике због казне која је изречена Новом Пазару за инциденте на мечу против Војводине.
Једини гол на мечу пао је у >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 81. минуту, а креирали су га резервисти домаће екипе. Сејдуба Сума је предриблао неколико играча и голмана Чукаричког и погодио стативу, лопта се одбила и ишла по гол линији, а на њу је натрчао Марко Обрадовић и потврдио гол.
Нови Пазар се победом изједначио са Чукаричким, обе екипе сад имају по 16 бодова, али је клуб са Бановог брда због боље гол разлиге четврти, док су плаво-бели сад шести.
У наредној рунди Нови Пазар ће на гостовање ТСЦ-у у Бачку Тополу, док ће Чукарички после гостовања у Фиренци у Лиги конференција дочекати Војводину.
Раднички 1923 је на гостовању код Напретка у Крушевцу славио са 3:1. Сви голови постигнути су у другом полувремену.
Госте је у вођство довео Стефан Чоловић у 54. минуту. Дуплирао је Џофри Чинеду у 67. минуту, а Небојша Бастајић смањује заостатак у 74. минуту.
Коначних 3:1 у седмом минуту судијске надокнаде поставља Чоловић другим голом на утакмици.
Раднички је победом скочио на 13. место са девет бодова, док је Напредак сад претпоследњи са осам.
Раднички 1923 у следећем колу дочекује Партизан, док Напредак гостује код Јавора у Ивањици.