Izvor: RTS, 26.Avg.2023, 23:43

Севиља поражена од Ђироне, Реми Кадиза и Алмерије, Гранада победила Мајорку

Ђирона је на гостовању савладала екипу Севиље 2:1 у оквиру трећег кола шпанске Примере. Фудбалери Кадиза и Алмерије одиграли су нерешено 1:1. Гранада је на свом терену савладала Мајорку са 3:2.
Севиља се налази на последњем месту на табели шпанске >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Примере без освојеног бода.
Јанхел Ерера је довео Ђирону до предности у 16. минуту меча, а Немања Гудељ је успео да изједначи резултат у 47. минуту првог полувремена.
Алексис Гарсија је поставио коначан резултат у 56. минуту меча. Ракитић је постигао гол за Севиљу у 61. минуту, али је поништен због осфајда.
Алмерија је освојила први бод у новој сезони, а Кадиз има четири више. Прво полувреме меча завршено је без голова.

Алмерија је од 50. минута играла с играчем мање, након што је други жути картон добио Едгар Гонсалес.
Девет минута касније гол за вођство Кадиза постигао је Луис Ернандес, да би бод Алмерији донео Каики Фернандес у петом минуту надокнаде.
У завршници меча Кадиз је такође остао са десеторицом на терену, а црвени картон је добио Феде Сан Еметерио.
У наредном колу Кадиз дочекује Виљареал, док Алмерија на свом терену игра против Селте.
Гранада боља од Мајорке
Фудбалери Гранаде победили су на свом терену Мајорку са 3:2.
Мигел Руби је у 12. минуту довео Гранаду до вођства, а гости су шест минута касније имали прилику да изједначе, али је са пенала непрецизан био Ведат Мурићи.
Изједанчење гостима донео је Абдон Пратс у 38. минуту. Гранада је у другом полувремену повела са 3:1 головима Брајана Сарагосе у 46. и Мирта Узунија у 70. минуту са пенала.
Самјуел Кошта је у 87. минуту поставио коначан резултат.
Српски голман Предраг Рајковић бранио је цео меч за Мајорку, док је некадашњи играч Црвене звезде Његош Петровић од 72. минута играо за Гранаду.
У наредном колу Гранада игра на гостовању против Реал Сосиједада, док Мајорка дочекује Атлетик Билбао.