Izvor: RTS, 20.Maj.2023, 17:27

Убедљиве победе за Болоњу, Милан и Аталанту

Фудбалери Болоње декласирали су тим Кремонезеа са 5:1 на гостовању у утакмици 36. кола серије А. Милан је после три узастопна пораза убедљиво савладао Сампдорију такође 5:1, Аталанта је од Вероне била боља после преокрета 3:1.
Болоња је победу обезбедила >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << практично већ у првом полувремену постигавши три гола предности које домаћини касније никако нису могли сустићи иако су гости имали и играча мање од 73. минута.

Голеаду је отворио Марко Арнаутовић у 14 минуту, а наставио Луис Фергусон у 27, Стефан Пош у 45+1, Рикардо Орсолини у 62. а Никола Сансоне је затворио у 80. минуту.
Иако је Болоња меч завршила са играчем мање, јер је други жути, односно црвени картон добио стрелац четвртог гола Орсолини, домаћи тим је успео да постигне почасни погодак тек у првом минуту судијске надокнаде голом ветерана Данијелеа Ћиофанија за коначних 5:1.
После овог пораза педпоследњи Кремонезе ће заједно са последњом Сампдоријом од следеће сезоне играти у Серији Б а у последњем колу против Салернитане моћи ће бар да се опросте неким бољим резултатом.
Милан је након три узастопна пораза савладао последњепласирану Сампдорију са 5:0.
Мрежу гостију начео је Рафаел Леао у 9. минуту на асистенцију Брахима Диаза. Гости су у 20. минуту стигли до изједначења стигли преко Фабијана Кагљареље.
Од примљеног гола, Милан је заиграо још агресивније и на полувреме отишао са 3:1. Голове за "росонере" постигао је Жиру у 23. и 29. минуту.
Брахим Диаз је у 63. минуту повисио на 4:1 на асистенцију Тоналија, да би коначних 5:1 поставио Жиру у 68. минуту.
Аталанта је после преокрета убедљиво савладала Верону.
Први гол на мечу постигао је српски репрезентативац Дарко Лазовић голом у 11. минуту. Запакоста је у 22. донео изједначење и поставио коначни резултат на полувремену.
Пашалић је у 53. минуту донео домаћину вођство, а коначни резултат на мечу поставио је Хојлунд у 62. минуту.