Izvor: RTS, 06.Maj.2023, 18:27

Сити чува врх, победе Ливерпула, Тотенхема и Челсија

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Лидс са 2:1 у мечу 35. кола Премијер лиге. Тотенхем је био бољи од Кристал паласа – 1:0. Кејн оборио нова два рекорда. Чесли победио Борнмут са 3:1. Ливерпул бољи од Брентфорда - 1:0. Салахов 100. гол на Енфилду.
Сити >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је освојио нова три бода и сакупио укупно 82, четири више од другопласираног Арсенала. Тотенхем победом престигао Брајтон. Челси на средини табеле.
Манчестер сити је повео у 19. минуту голом Гундогана. ИСти играч увећао је предност домаћина у 27. Гундоган је имао прилику да са беле тачке постигне хет-трик, али није био успешан. Минут касније, у 85. минуту стигла је казна, Родриго погађа за 2:1.
Ипак, Сити је успео да задржи предност и стигне до важна три бода у борби за титули.
Тотенхем је на свом терену минималним резултатом савладао Кристал палас. Стрелац јединог гола био је Кејн у првој минути надокнаде првог дела игре.
Кејн је на данашњем мечу оборио два рекорда. Он је постао први фудбалер у историји Премијер лиге који је постигао најмање 10 голова главом у једној сезони. Он је ове сезоне постигао 26 погодака.
Такође, капитен Тотенхема постао је први играч у историји Премијер лиге, који је постигао најмање 100 голова на домаћем терену и у гостима. Кејну је ово био 100. гол на свом терену, а у гостима је постигао 109.
Челси је коначно победио, након четири везана пораза. Борнмут није одолео налетима гостију, 3:1. Гости су повели у деветом минуту преко Галагера. Изједначио је Вина у 21.
У финишу сусрета још два гола за Челси. У 82. минуту Бадијашил враћа предност. Коначан резултат поставио је Жоао Феликс у четири минута касније.
Минималним резултатом Ливерпул је савладао Брентфорд и тако задржао корак за ривалима у борби за место које води у Лигу шампиона. Стрелац јединог гола био је Салах у 13. минуту сусрета.
Египатски нападач је постигао 100. гол за Ливерпул на домаћем терену и тако постао први играч у историји клуба, који је тресао мреже на девет узастопних мечева на Енфилд роуду у свим такмичењима.