Izvor: RTS, 15.Apr.2023, 19:34

Астон Вила убедљива против Њукасла, Брајтон у гостима рутински против Челсија

Фудбалери Астон Виле савладали су екипу Њукасла 3:0 у утакмици 31. кола енглеске Премијер лиге. Брајтон је у гостима на "Стамфорд Бриџу" савладао екипу Челсија 2:1.
Астон Вила је победом над екипом Њукасла знатно подигла своје шансе да се нађе у европским >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << такмичењима следеће сезоне.
Екипа Унаја Емерија уписала je пету узастопну победу, односно седму у последњих осам мечева чиме је уједно прекинула и серију Сврака од пет везатих тријумфа.
Оли Воткинс наставља да бриљира. Воткинс је меч завршио са два поготка и асистенцијом. Сјајни нападач је дошао до бројке од чак 11 голова у последњих 12 утакмица.
Већ се након првих пола сата игре видело да Њукасл неће проћи добро у овом сустрету, низали су се један за другим опасни напади Астон Виле.
Џејкоб Ремзи начео је мрежу Њукасла већ у 11. минуту на асистенцију Oлија Воткинса, што је и био резултат којим је завршено прво полувреме.
Воткинс је и сам до првог гола стигао у 61. минуту, али је његов гол након интервенције ВАР-а поништен због офсајда.
Три минута касније исти фудбалер на асистенцију Морена постиже гол и дуплира предност своје екипе на 2:0.
Исти фудбалер поставио је и коначан резултат на мечу 83. минуту.
Брајтон на "Стамфорд Бриџу" одржао лекцију Челсију
Брајтон је одиграо једну од најбољих утакмица ове сезоне и након победе над Челсијем дошао на четири поена разлике од петопласираног Тотенхема и места које води у Европу.
Челси је повео већ у 13. минуту голом Галагера на асистенцију Мудрика.
Агресивна игра Брајтона и чести напади исплатили су се у финишу првог полувремена. Дани Велбек је у 42. минуту дошао до изједначења и нерешеног резултата на полувремену.
Од почетка другог полувремена Брајтон је наставио да игра агресивно и прети екипи Френка Лампарда, па је било питање времена када ће доћи до другог гола.
Коначан резултат на мечу поставио је Хулијо Енцисо у 69. минуту и након преокрета донео победу Брајтону 2:1.