Izvor: RTS, 21.Avg.2024, 22:10

Ђоковић и Дел Потро тренирали у Њујорку

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић и некадашњи аргентински тенисер Хуан Мартин Дел Потро овацијама су поздрављени на спаринг тренингу на главном терену Ју-Ес опена "Артур Еш".
Ђоковић је актуелни и укупно четвороструки шампион Ју-Ес опена, а >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << његов велики пријатељ из Аргентине, који је већ две и по године у пензији, једини грен слем освојио је баш у Њујорку 2009. године.
На Ју-Ес опену су се састајали три пута - Ђоковић је славио 2007. у другом колу, потом у четвртфиналу 2012, а онда и у финалу 2018. године.
Укупно су играли 20 пута, а српски тенисер има скор 16-4. Највише се памте "болни порази" у мечу за бронзу на Олимпијским играма у Лондону 2012, као и на старту Игара у Рију 2016. године.
Ђоковић је недавно у Паризу успео да се из петог покушаја домогне олимпијског злата и постане први тенисер који је освојио све.
Најбољи тенисер свих времена пропустио је мастерс у Синсинатију да би на балкону Старог двора прославио најсјајније одличје.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.