Izvor: RTS, 23.Apr.2024, 22:55

Арсенал понизио Челси у лондонском дербију - трка за прво место све неизвеснија

Фудбалери Арсенала победили су Челси резултатом 5:0 у мечу заосталог 29. кола Премијер лиге.
Победом у лондонском дербију Арсенал је додатно увећао предност у односу на Ливерпул и Манчестер сити који додуше имају једну, односно две утакмице мање.
Одсуство Кола Палмера, убедљиво најбољег играча "плаваца" ове сезоне, значајно је утицало на то да екипа Маурусија Покетина не буде довољно конкретна у нападу, док је одбрана гостију одиграла веома слаб меч.
"Тобџије" су повеле већ у четвртом минуту када је Леандро Тросар завршио одличан напад домаћих.
Вођство је удвостручио Бен Вајт у 52. минуту након што је један одбитак после корнера лако спровео у мрежу коју је поново бранио српски голман Ђорђе Петровић.
У 57. минуту питање победника било је решено након што је Каи Хаверц реализовао одлично додавање Мартина Одегарда.
До краја утакмице Хаверц и Вајт су се још једном уписали у стрелце приредивши Челсију резултатску катастрофу.
Немац је у 65. минуту одлично реаговао у шеснаестерцу ривала и на асистенцију Букаја Саке повећао вођство на 4:0, да би Вајт у 70. минуту приликом покушаја центаршута лобовао Петровића за коначних 5:0.
У наредном мечу Арсенал гостује код Тотенхема, док ће Челси играти у гостима против Астон виле.