Izvor: RTS, 11.Feb.2024, 18:11

"Петарда" Фјорентине против Фрозинонеа

Фудбалери Фјорентине декласирали су на домаћем терену екипу Фрозинонеа 5:1 у утакмици 24. кола Серије А. Болоња је такође убедљива била против Лечеа 4:0, док су Монца и Верона ремизирали 0:0.
Фјорентина је против Фрозинонеа одиграла једну од најбољих >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << утакмица ове сезоне.
У Фиренци је 43.000 навијача на стадиону "Артемио Франки" видело чак пет голова својих миљеника у мрежи Фрозинонеа који је на рубу борбе за опстанак.
Мрежу гостију начео је Белоти у 16. минуту на асистенцију Иконеа, да би се и сам Иконе у 19. уписао у стрелце.
Коначних 3:0 на полувремену поставио је Мартинез Куарта у 43. минуту.
У наставку меча, Фјорентина се није заустављала. Гонзалес је у 53. минуту повисио предност домаћих на 4:0, да би Барак ставио тачку на муке Фрозинонеа својим голом у 85.
Утешни погодак за госте постсигао је Масители у 66. минуту.
Болоња рутински против Лечеа Болоња је такође на свом терену протутљала против Лечеа.
Домаћа екипа доминирала је и у поседу лопте и у броју шутева ка голу ривала.
Беукема је у петом минуту донео предност екипи Тијага Моте, да би је Орсолини дуплирао у 27. минуту.
Исти фудбалер у стрелце се уписује и у 49, да би коначних 4:0 поставио Одегард у 82.
Болоња је пета на табели са 39 бодова колико има и четвртопласирана Атланта.
Монца и Верона ремизирали су без голова - 0:0