Izvor: RTS, 19.Jan.2024, 23:52

Кошаркаши Борца победили Сплит у АБА лиги

Кошаркаши Борца победили су у Чачку екипу Сплита резултатом 93:83 у мечу 17. кола АБА лиге.
Борац је стигао до скора од осам победа и девет пораза, а Сплит је уписао десети пораз и има седам тријумфа.

Прво полувреме је било уједначено, а завршено >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је поеном предности домаћег тима - 48:47.
Борац је у трећој деоници заиграо ефикасније, пред крај треће деонице тим из Чачка је имао имао девет поена предности - 63:54, али се у последњих 10 минута ушло нерешеним резултатом - 66:66.
На крају је Борац рутински привео меч крају.
Алекса Ускоковић је предводио Борац са 24 поена, Бојан Томашевић је дао 20, Тајлер Биртс 12, а Данило Тасић 10.
Шенон Шортер је дао чак 21 поен за Сплит, Луис Саливан 15, Борис Тишма 11, а по 10 Тони Перковић и Дерек Фанденбрук.
Борац у наредном колу гостује код Игокее, док ће Сплит угостити ФМП.