Izvor: GradskeInfo.rs, 28.Apr.2024, 10:06
Папа Фрања у посети поставци Ватикана на Бијеналу у Венецији
Папа Фрања ће данас посетити поставку Ватикана на Бијеналу у Венецији под називом “Кроз моје очи“, која је смештена у женском затвору Ђудека.
Фото: Танјуг/AP Photo/Alessandra Tarantino
Поставка садржи креације девет савремених уметника који су на пројекту сарађивали са затвореницама, а >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << избор да павиљон Ватикана буде смештен у затвор истиче папине позиве друштву да се помогне сиромашнима и занемаренима, укључујући и затворску популацију, преноси Ројтерс.
Папа Фрања ће се састати са затвореницама и особљем пре мисе у цркви Светог Марка на истоименом тргу у Венецији, а очекује се да ће око 10.000 људи присуствовати служби.
Он је први папа који ће посетити Бијенале у Венецији, а није напуштао Рим од септембра због лошег здравља.
Претходно је саопштено да ће папа у јуну присуствовати самиту лидера Групе седам (Г7) у Барију, што ће бити први пут да поглавар Римокатоличке цркве учествује на радном састанку групе.
Luvr će istražiti mogućnost izlaganja Mona Lize u posebnoj prostoriji
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Папа Фрања у посети поставци Ватикана на Бијеналу у Венецији се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.







