Izvor: RTS, 14.Jan.2024, 08:07

Богдановићева Атланта декласирана од Вашингтона, Милвоки славио против Голден стејта у дербију

Кошаркаши Вашингтона убедљиво су надиграли Атланту са 127:99 на гостовању, а домаћинима није много помогла ни нова одлична игра српског репрезентативца Богдана Бигдановића. У играма својих тимова учествовали су Бобан Марјановић и Василије Мицић, а у синоћном дербију >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Милвоки је надиграо Голден стејт са 129:118.
Атланта је наставила негативан низ на свом терену и после пораза од Индијане доживела дебакл и од Вашингтона, а није им од велике помоћи било ни то што се Богдан Богдановић вратио у стандардну форму.

Капитен репрезентације Србије био је посебно ефикасан у другом полувремену и за нешто мање од 24 минута игре постигао 14 поена уз три скока и две асистенције.
У његовом тиму најефикаснији је био Тре Јанг са 21 поеном али је све то било недовољно да пруже значајнији отпор гостујућем тиму који је од самог старта преузео иницијативу и водио меч ка убедљивој победи.
Победнички тим је предводио Кајл Кузма са 29 поена, Џордан Пул је додао 20, а утакмицу каријере одиграо је млади Израелац српског порекла, Дени Авдија коме је недостајала само једна асистенција за троструки двоцифрен учинак. Утакмицу је завршио са 19 постигнутих поена уз 14 скокова и девет асистенција.
Убедљиву победу синоћ је остварио и Бостон надигравши Хјустон са 145:113, а српски интернационалац Бобан Марјановић је у игри пораженог тима учествовао шест минута током којих је постигао два поена уз три скока.
Победнички тим предводили су Џејлен Браун са 32 поена и Џејсон Тејтум са 27 постигнутих поена.
Оклахома је надиграла Орландо са 112:100 а свој допринос је дао и Василије Мицић са седам поена и две асистенције за 11 минута на паркету, а тим је предводио Шај Гилџус Александер са 37 поена.
У пораженом тиму најбољи је био Пауло Банкеро са 20 поена, девет скокова и осам асистенција.
У дербију вечери Милвоки Бакси су савладали Голден Стејт са 129:118 предвођени тандемом Адетокунбо - Лилард. Јанис је убацио 33 поена, а Демијан 27. У пораженом саставу млади Џонатан Каминга је имао 28 поена.
Далас је без Луке Дончића, који се опоравља од повреде чланка, надигран на свом паркету од Њу Орлеанса са118:108 упркос томе што је Кајри Ирвинг убацио 33 поена.
Чикаго је надиграо Сан Антонио са 122:116 уз нову сјајну игру репрезентативца Црне Горе Николе Вучевића који је био најбољи играч утакмице са 24 поена, 16 скокова и пет асистенција.