Izvor: B92, 20.Avg.2012, 19:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Janković: Ne pitam se samo ja
Nedugo pošto je Robert Prosinečki podneo ostavku na mesto trenera Crvene zvezde, kao potencijalna zamena u prvi plan je izašao Aleksandar Janković.
Selektor mlade reprezentacije Srbije već je bio trener "crveno-belih" 2007. godine kada je na 22 meča ostvario 16 pobeda, ali je bio samo vicešampion.
"Nije mi ponuđen posao. Prosinečki je tek otišao, jeste cajtnot ali bilo bi neukusnu. U Zvezdi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su svesni da imam važeći ugovor sa FSS prema kojem imam obavezu, i to jeste otežavajuća okolnost", rekao je Janković za Sport FM.
Janković važi za jednog od perspektivnijih srpskih trenera, a tokom trenerske karijere radio je samostalno u Lokerenu, a kao pomoćih Slavoljubu Muslinu u Zvezdi, Levskom, Metalurgu iz Donjecka i Lokomotivi iz Moskve.
"Kad god se dogodi smena trenera pominjem se ja. Iz poštovanja prema Zvezdinim navijačima, moram da kažem da u suštini nije zgodna moja situacija, jer imam posao, završavam dvogodišnji ciklus sa mladom reprezentacijom. Dakle nisam u čistoj situaciji, nisam slobodan. Još je rano i daleko od bilo kakve realizacije. Zvezda je mnogo više od posla za mene, ali ne mogu da kaže da sam jednom u Zvezdi. Za 15 dana imam odlučujuću utakmicu sa mladom reprezentacijom. Razgovoraćemo kada dođe vreme", istakao je Janković.
Paralelan rad u Zvezdi i mladoj reprezentaciji nije najrealnija opcija, u svakom slučaju sve zavidi od FSS-a.
"FSS je deo cele priče, i eventualni dogovor mora da ide preko Saveza, jer imamo sjajnu saradnju već dve godine. Ukoliko dođe do dogovora on ora biti zajednički. Verovatno postoji mogućnost za takvo rešenje.Videćemo, i ranije je bilo ponuda za posao pa nisam napustio ovaj posao", zaključio je Janković.
Pogledaj vesti o: Robert Prosinečki










