Izvor: RTS, 07.Feb.2014, 12:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Povratak Janka Tipsarevića!
Srpski teniser se vraća na teren na turniru u Memfisu. Najbolja "levica" Italije se seli u Kinu. Fajnal-for ABA lige pomeren zbog Uskrsa. Roben želi da završi karijeru u Bajernu. Rafael Nadal se povukao sa turnira u Buenos Ajresu zbog stomačnog virusa. Blater jednostavno ne odustaje. Belošević i Jovčić sude na Mundobasketu.
Sve vesti i zanimljivosti iz sveta sporta možete da pratite i na našim >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Fejsbuk i Tviter stranicama.
12.15 - Bivši kapiten fudbalske reprezentacije SAD Tomas Duli imenovan je za selektora nacionalne selekcije Filipina. Duli će na klupi ove azijske zemlje zameniti nemačkog stručnjaka Mihaela Vajsa, koji je prošlog meseca dobio otkaz. "Potencijal koji ova zemlja ima kada je razvoj fudbala u pitanju je veliki. Gledao sam selekciju dva puta, igrači imaju dobru tehniku, ali mislim da ćemo više morati da radimo na taktici", rekao je Duli na konferenciji za novinare u prostorijama Fudbalskog saveza Filipina. Duli je rođen u Nemačkoj i ima dvojno državljanstvo, a pre nego što se preselio u SAD igrao je za Kajzerslautern, Bajer Leverkuzen i Šalke. Selekciju SAD predvodio je kao kapiten na Svetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. godine.
12.05 - Međunardona košarkaška federacija saopštila je da će srpski arbitri Ilija Belošević i Milivoje Jovčić suditi na Svetskom prvenstvu u Španiji od 30. avgusta do 14. septembra. Srpskim sudijama to će biti četvrto učešće na Svetskim prvenstvima u karijeri. Jovčić (40) je debitovao 1998. godine u Atini, a Belošević (42) u Indijanapolisu 2002, a zatim su zajedno delili pravdu na šampionatima u Japanu 2006. i Turskoj 2010. godine. Oni su bili učesnici šest Evropskih prvenstava, Belošević je u karijeri dva puta sudio na Olimpijskim igrama, a Jovčić jednom.
11.55 - Predsednik Svetske fudbalske federacije Sep Blater rekao je da je još uvek spreman da bude na čelu te organizacije i da će se, ukoliko to čelnici svetske kuće fudbala budu tražili od njega, kandidovati na izborima. "Ako sam zdrav, kao što sam sada, ne vidim razlog zašto bi trebalo da prestanem sa radom, a posebno ne u Fifi. Ako od mene članovi Fife budu zahtevali još jedan mandat, neću moći da kažem ne", rekao je Blater. Za sada jedini zvanični kandidat za poziciju prvog čoveka fudbala jeste 55-godišnji Francuz Žerom Šampanj, nekadašnji zamenik generalnog sekretara Fife. Predsednik Uefe Mišel Platini rekao je da će posle Svetskog prvenstva u Brazilu saopštiti da li će se kandidovati za mesto predsednika Fife.
11.40 - Janko Tipsarević se vraća na teren posle pauze zbog povrede pete. On će od ponedeljka igrati na ATP turniru u Memfisu. Da podsetimo, Tipsarević nije nastupao od druge polovine oktobra, a propustio je finale Dejvis kupa. Nije mogao da brani bodove iz Čenaja i Melburna, pa je tako pao na ATP listi na 69. mesto. Turnir u Memfisu igra se za nagradni fond od 650.000 dolara, a titulu brani Japanac Kei Nišikori, koji je prošle godine u finalu savladao Felisijana Lopesa.
11.30 - Holandski reprezentativac Arjen Roben rekao je da je minhenski Bajern najbolji klub na svetu i da bi u slavnoj bavarskoj ekipi voleo da završi karijeru. Roben je u Bajern došao 2009. godine iz Reala i od tada su Bavarci osvojili devet trofeja, među kojima i titulu prvaka Evrope prošle sezone. "Bilo bi dobro kada bi Bajern bio moj poslednji klub. Imamo odličan sastav i srećan sam ovde. Želim da osvojim još titula, a Bajern je pravi klub za to. Osim toga, ne mogu više da napredujem. Kada si mlad uvek želiš da igraš za bolji klub, ali ne postoji veći od Bajerna. Igrao sam u Čelsiju i Realu, ali Bajern je najbolji klub na svetu", rekao je Roben za „Bild".
11.15 - Završni turnir regionalne košarkaške Jadranske lige održaće se od 25. do 27. aprila, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja. Prvobitno je saopšteno da će se završni turnir odigrati od 18. do 20. aprila, ali se od tog datuma odustalo zbog podudaranja sa Uskrsom. Pravo organizacije fajnal-fora dobiće najbolje plasirana ekipa iz regularnog dela sezone, a raspored utakmica zavisiće od redosleda ekipa na tabeli. U slučaju da se dve ekipe iz istog grada kvalifikuju za završni turnir i sretnu se u polufinalu, prva polufinalna utakmica će se održati 18. aprila, a druga 19. aprila. U drugom slučaju, ako se dve ekipe iz istog grada kvalifikuju za "fajnal-for" i ne susretnu se u polufinalu ili u slučaju, da u završnici nema ekipe iz istog grada, obe polufinalne utakmice će se održati 18. aprila. Finale će se u oba slučaja igrati 20. aprila.
10.40 - Ofanzivni vezni igrač Bolonje Alesandro Dijamanti novi je član kineskog superligaša Gvangžua, kojeg predvodi Marčelo Lipi. Bivši igrač Vest Hema potpisao je trogodišnji ugovor sa Gvangžuom. Dijamanti je 2011. godine iz Breše prešao u Bolonju za koju je igrao 75 puta, postigavši 17 golova. On je od 2010. godine branio boje italijanske reprezentacije na 17 utakmica, uz jedan postignuti gol. Dijamanti je briljirao na prošlogodišnjem Kupu Konfederacija, kada je Italija zauzela treće mesto, iza Brazila i Španije.
10.00 - Karlos Tevez je smislio zanimljiv način da se zahvali navijačima zbog deset miliona "lajkova" na Juventusovoj Fejsbuk stranici.
08.40- U nastavku NBA lige odigrane su samo dve utakmice i u obe uspešniji su bili domaćini. Bruklin je pobedio San Antonio 103:89 a Golden Stejt je savladao Čikago sa 103:89, uz 34 poena i devet asistencija Stefona Karija. Pored Karija dobru partiju u pobedničkom timu pružio je i Klej Tompson sa 22 koša. Srpski reprezentativac Nemanja Nedović nije ulazio u igru. Bez Tima Dankana, Emanuela Đinobilija i Tonija Parkera San Antonio je bio "nejak" za Bruklin koji je predvođen Alanom Andersonom savladao rivala sa 103:89. Uz Andersona, koji je ubacio 22 poena, zapaženu rolu u redovima Bruklina imap je još Deron Vilijams sa 16 koševa i osam asistencija.
08.00 - Prvi teniser sveta Rafael Nadal objavio je da se povukao sa turnira u Buenos Ajresu zbog stomačnog virusa, koji mu je otežao oporavak od povrede leđa. "Stomačni virus me je sprečio da danas treniram, tako da je moj kompletan raspored pomeren. Zbog toga i zato što turnir počinje u ponedeljak odlučio sam da se povučem", rekao je Nadal. Španski teniser nije precizirao da li će igrati na predstojećim turnirima. Sledeći na ATP rasporedu su Rio de Žaneiro, Indijan Vels i Majami. Nadal se povredio tokom Otvorenog prvenstva Australije i od tada je na oporavku.
00.00 - Fudbalski prvak Grčke, Olimpijakos iz Atine, saopštio je da će obezbediti sredstva za rekonstrukciju škola oštećenih od zemljotresa prošle nedelje na grčkom ostrvu Kefalonija. Zemljotres je prouzrokovao obimne štete na mnogim kućama i javnim zgradama na tom ostrvu u Jonskom moru, uključujući i škole, koje su privremeno zatvorene. "Solidarnost i pomoć usko su povezani sa istorijom, principima i vrednostima našeg društva. Želimo da pomognemo ljudima sa Kefalonije, da se osećaju bezbedno i da zadrže svoju decu u školama", poručio je predsednik najtrofejnijeg grčkog kluba. Procenjuje se da troškovi obnove škola na Kefaloniji iznose oko 500.000 evra, a celokupnu sumu pokriće Olimpijakos, koji se kasnije ovog meseca sastaje sa Mančester Junajtedom u osmini finala Lige šampiona.
U 17.00 počinje ceremonija otvaranja Zimskih olimpijskih igara u Sočiju koju možete pratiti u direktnom prenosu na Drugom programu RTS-a. U hali Pionir počinju četvrtfinalne utakmice Kupa Radivoja Koraća. Od 18.30 sastaju se Partizan i FMP a u 21.00 počinje duel Mega Vizure i Crnokose.
Pogledaj vesti o: Uskrs
Klop: Jojić blizu prvog tima
Izvor: RTS, 07.Feb.2014
Trener Borusije Jirgen Klop nazvao Miloša Jojića "dopadljivim i izuzetno prijatnim". Tipsarević se vraća na teren u Memfisu. Parker najbolji igrač Evrope, Krstić 10. Navijači Sao Paolo protestvovali zbog dolaska Pata. Najbolja "levica" Italije se seli u Kinu. Fajnal-for ABA lige pomeren zbog Uskrsa....












