Hoću da budem najbolji u istoriji

Izvor: B92, 16.Feb.2015, 21:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Hoću da budem najbolji u istoriji"

Rafael Nadal rekao je da ima želju da postane najbolji teniser u istoriji, ali je istakao da ne razmišlja mnogo o tome.

Španskog tenisera mnogi već sada vide kao najvećeg u istoriji, bez obzira što nije osvojio najviše Gren slem trofeja.

Rodžer Federer ima tri Gren slema više (17-14), ali Nadal ima mnogo bolji odnos u međusobnim mečevima (23-10), ima zlato sa Olimpijskih igara >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i četiri trofeja u Dejvis kupu.

Ipak, on kaže da će tak na kraju karijere razmišljati o svom mestu u istoriji tenisa.

„Ako me pitate da li želim da budem najbolji teniser u istoriji, moj odgovor će svakako biti potvrdan, iako znam da će biti veoma teško to ostvariti. Ne znam da li to samo zavisi od mene. To nije nešto o čemu često razmišljam. Kada okončam karijeru videćemo kojeću mesto zauzimati u istoriji ovog sporta“, rekao je Nadal.

Levoruki Maljorčanin dodao je da želi da nastavi sa igranjem tenisa.

„To zavisi od mog fizičkog i mentalnog stanja. Ja uživam radeći to što radim. Srećan sam dok igram tenis, bez obzira na povrede... Želim da nastavim da igram koliko god mogu.“
Pogledaj vesti o: Tenis,   Federer

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.