Vujošević: Ne trebaju nam ni vlast ni Zvezda, mi smo sebi najveći neprijatelji (VIDEO)

Izvor: Press, 06.Jan.2013, 02:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vujošević: Ne trebaju nam ni vlast ni Zvezda, mi smo sebi najveći neprijatelji (VIDEO)

- Bitno je što je ovaj tim posle traumatičnog perioda, u kome je mnogo utakmica izgubio na jednu loptu, uspeo da sustigne prednost rivala od šest poena i pobedi - rekao je Vujošević novinarima posle utakmice 16. kola Jadranske lige.

Meč je obeležio polusatni prekid zbog toga što je deo navijača Partizana ubacivao u teren petarde i baklje.

- Taj prekid je mogao da nas košta. Nismo mi nešto bitno igrali, ali se u svlačionici osećala tenzija zbog neizvesnosti da li će utakmica biti nastavljena. Cibona je svakako bila u prednosti posle toga, jer je nastupila kao moralni pobednik - rekao je Vujošević.

Najveći deo razgovora sa medijima protekao je u priči o prekidu i podeli medju pristalicama Partizana. Otcepljeni deo sebe naziva "Zabranjeni" i nalazi se na suprotnoj strani od mesta u sali na kome obično stoje organizovane pristalice crno-belih.

Vujošević je posle emotivne priče pozvao sve da se ujedine i da ne dozvole da se ruši mit Partizanove publike.

- Poznato je da postoji podela medju navijačima. Ja ne znam do kraja šta je uzrok, niti ko je u pravu, ali sala i stadion sigurno nisu mesto za obračun. Ne treba velika organizacija da bi se navijalo za Partizan. Dođeš sa šalom i navijaš na časovima ljubavi... Ovo je velika sramota i za klub i za Beograd - rekao je trener.

On je kazao da ne treba da se pevaju različite pesme i ocenio je da je ovakva situacija "šizofrena", a zatražio je od pristalica i da sačuvaju pozitivnu famu koju navijači Partizana imaju u košarkaškoj Evropi.

- Ne trebaju nam ni vlast ni Crvena zvezda, mi smo sami sebi najveći problem... Znamo svi šta znači naša publika u Evropi i kako priče o punoj Areni znače i mladim igračima koji žele da dodju. Nemoj, bre, da se ruši mit Partizanove publike. Nemojte u sali da se takmičite. Kad dodje utakmica treba da pevamo zajedno. Onaj ko to neće ne treba da dolazi u salu - rekao je Vujošević.

Posle toga je usledila malo bizarna situacija, pošto se posle ozbiljnog obraćanja Vujoševića u pres sali javio čovek obučen u Deda Mraza sa Partizanovim dresom i novinarima i predstavnicima kluba pričao o istoriji crno-belih. Nadrealnost situacije navela je izveštače i snimatelje da suzbijaju smeh, a jedino je Vujošević zadržao ozbiljan izraz lica.

Trener Cibone Danijel Luc rekao je da je tražio od svog tima kontrolu skoka, kontrolu tranzicije, za koju je rekao da je jedna od najboljih u Evropi, kao i "više nego ikad" izgubljene lopte.

- Skok smo povremeno kontrolisali, tranziciju takodje, ali smo imali nedopustivo veliki broj izgubljenih lopti. Imali smo šansu na 'plus šest', ali smo je prokockali. Čestitam Partizanu na pobedi - rekao je Luc.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.