Izvor: B92, 09.Dec.2013, 16:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vokri: Još pamtim gol u derbiju
Bivši fudbaler Partizana a sada predsednik Fudbalskog saveza Kosova Fadilj Vokri rekao je da još pamti golove koje je postigao u dresu 'crno-belih'.
Vokri je u intervju za 'Politiku' govorio o trenutnom stanju u fudbalu na ovim prostorima, svom bivšem klubu, kao i Fudbalskom savezu Kosova.
Bivši napadač kluba iz Humske retko posećuje Beogradi, ali ističe da će uvek pamtiti navijače Partizana jer su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << najbolji.
„Za mene će navijači Partizana, onako kako ih pamtim dok sam igrao u ovom klubu, uvek biti ne među najboljima, nego najbolji na prostorima bivše Jugoslavije. Često smo mi igrači u bašti restorana sa njima provodili više vremena nego u spostvenim kućama“, rekao je Vokri.
Vokri je crno-beli dres nosio tri sezone, a na 55 utakmica postigao je 18 golova. Po njegovom mišljenju, najvažniji pogodak postigao je u polufinalu kupa protiv Crvene zvezde.
„Najvažjniji gol je bez dileme onaj u ’večitom derbiju’, igranom u polufinalu Kupa države u sezoni 1988/89. godine. Dobili smo ih na JNA sa 2:1, a oni su veći deo revanša na svom terenu vodili i to im je garantovalo prolaz dalje. Uspeo sam da im dam gol oko 80. minuta i mi smo sa 1:1 prošli u finale. Tamo smo savladali Velež sa 6:1 i posle skoro četiri decenije pauze, Partiza je uspeo da osvoji Kup Maršala Tita“, prisetio se Vokri.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Vokri: Još pamtim gol u derbiju
Izvor: B92, 09.Dec.2013
Bivši fudbaler Partizana a sada predsednik Fudbalskog saveza Kosova Fadilj Vokri rekao je da još pamti golove koje je postigao u dresu 'crno-belih'...Vokri je u intervju za 'Politiku' govorio o trenutnom stanju u fudbalu na ovim prostorima, svom bivšem klubu, kao i Fudbalskom savezu Kosova...Bivši...











