VUČIĆ: Ubeđen sam da će Partizan platiti porez!

Izvor: Kurir, 20.Avg.2013, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VUČIĆ: Ubeđen sam da će Partizan platiti porez!

Država je napravila veliki napor da pomogne po tom pitanju, kao što je i Partizan uložio veliki napor - rekao je Vučić

BEOGRAD - Prvi potpredsednik vlade Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da su država i predstavnici košarkaškog kluba Partizan uložili velike napore kako bi rešili problem oko poreskog duga i dodao da je uveren da će >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << crno-beli izmiriti obaveze.

"Država je napravila veliki napor da pomogne po tom pitanju, kao što je i Partizan uložio veliki napor. Naša poruka je jasna, mislim da će i ljudi iz Partizana reći koliko smo bili pravični. Porez u ovoj zemlji plaćaju svi i izuzetaka neće biti. To pravilo važi za sve", kazao je Vučić novinarima posle prijema priređenog u čast uspeha srpskih atletičara na Svetskom prvenstvu u Moskvi.

Košarkaški klub Partizan, kojem je blokiran račun od juna, na ime poreza duguje 1,4 miliona evra. Od te cifre oko pola miliona evra je glavnica, a ostatak sume ide na kamate.

"Rekao sam Ivanu Simiču da se zalažem za nultu toleranciju. Nijedan mesec ne smeju prihodi od poreza i akciza da budu manji od 72 milijarde. Ja to neću dozvoliti, nama je potrebna promena svesti i ponašanja. Ubeđen sam da će Partizan platiti porez", poručio je Vučić.

Prethodnih dana predstavnici Partizana i Vlade Srbije više puta su se sastali kako bi zajednički došli do rešenja problema.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.