UŽIVO: Ludogorec – Partizan 2:1 (75. minut)

Izvor: Sportski Žurnal, 30.Jul.2013, 23:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ludogorec – Partizan -:- (0:0)
Strelci: 0:1 – Markvoić u 49. 1:1 - Marselinjo u 53. 2:1 – Aleksandrov u 68.  minutu.
Stadion: Ludogorec arena. Gledalaca:  6.000. Sudija: Mihael Kukulakis (Grčka).
LUDOGOREC: V. Stojanov, Barte, Minev, Moti, Žunior Kaisara, Đakov,  I. Stojanov, Zlatinski, Abalo (od 58. Aleksandrov), Marselinjo, Bezjak.
PARTIZAN: Lukač, Aksentijević, Gulan, Obradović, Ivanov, Marković, Ninković (od 64. Đemba Đemba), Grbić (od 59. Malbašić), Ilić, Jojić, Šćepović.
(FOTO: FK Partizan)
Igrom slučaja ili sudbine, put do Lige šampiona i fudbalskog carstva iz snova vodi preko Razgrada i tima čije ime ne nagoveštava ništa lepo za fudbalere Partizana.
Da bi stigao pred prag elite Parni valjak mora da odoli iskušenjima ,,lude gore“.  A Ludogorec nije naivan tim.
Znaju to najbolje u zagrebačkom Dinamu jer su prošle godine uz pomoć sudije u 100. minutu slomili otpor Bugara, kao i u taboru prošle nedelje deklasiranog Slovana.
Mnogi su skloni da tvrde i da je favorit u dvomeču sa šampionom Srbije. Da li je tako?
Utisak je da su momci iz ludačke šume precenili sebe i potcenili Vuka Rašovića i crno-belu družinu.
Trener Partizana svestan forme, ali i potencijala i aspiracija svoje ekipe prinuđen je da svaku reč meri tri puta. Bilo da hvali rivala i pokušava da označi prednosti svog tima, utisak je, trudi se da se ne ogreši…
PRVO POLUVREME
Meč je počeo. Sjajna atmosfera na stadionu Ludogoreca.
3. minut – Odlična reakcija Gulana posle dobrog pasa u dubinu Marselinja.
4. minut – Prvi udarac na gol, Stojanov je pokušao iz slobodnog udarca, ali Lukač je bio siguran.
5. minut – Posle greške Jojića krenula je polukontra domaćih, ali Gulan je ponovo sjajno reagovao.
8. minut – Žuti karton za Markovića zbog oštrog starta sa leđa. Bezjak je bio fauliran.
10. minut – Pokušaj Stojanova izblokirao je odlični Ivanov.
11 . minut – Jojić je pokušao da uposli Ninkovića koji je pobegao odbrani Bugara, ali sudija je dosudio ofsajd.
12. minut – Marselinjo je izborio prvi korner za domaće. Obradović je izbacio loptu van terena posle centaršuta Brazilca. Šćepović je otklonio opasnost posle udarca iz ugla.
15. minut – Sjajna akcija Ludogoreca, ali Obradović je prozreo nameru Bugara i otklonio opasnost.
17. minut – Novi dobar napad gostiju, ali Gulan je na mestu.
18. minut – Ludogorec je imao najbolju priliku, Bezjak je šutirao sa sedam metara, ali Lukač je fantastično intervenisao.
21. minut – Odličan napada Partizana i prvi šut na gol. Ninković je dubinskom loptom sjajno pronašao Jojića na desnoj strani koji je šutirao, ali na žalost nije bio precizan.
27. minut – Partizan se oslobodio pritiska. Odlični Grbić je prevario defanzivce domaćih i iznudio faul na 18 metara od gola.
28. minut – Šćepović je loše izveo slobodan udarac. Ostaje pitanje zbog čega Jojić nije šutirao.
32. minut – Obradović je u skoku udario Bezjaka. Napadač domaćih je iznet na nosilima sa terena.
35. minut – Prelepu asistenciju Ninkovića upropastio je Šćepović koji se sapleo o loptu na ivici kaznenog prostora.
37. minut – Šćepović je pogrešio na sredini terena, Stojanov je pokušao da iskoristi to, šutirao je sa 30 metara, ali nije bio precizan.
39. minut – Žuti karton za Sašu Ilića. Kukulakis preteruje!
41. minut – Prvi korner za crno-bele izborio je Ninković. Stojanov je dobro reagovao.
45. minut – Prvo poluvreme je produženo dva minuta.
Koškanje na sredini terena. Šćepović je ostao da leži na travi!  Žuti karton za napadača Partizana. Bugarski reditelj nije pustio usporeni snimak. Žuti karton i za Motija.
45+2. minut – Šut Bezjaka pored gola.
KRAJ PRVOG DELA IGRE
DRUGO POLUVREME
47. minut – Veliku priliku imao je Ludogorec na startu drugog dela. Marselinjo je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali srećom nije bio precizan.
49. minut – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marković, 1:0 za Partizan!

Defanzivni vezista crno-belih oduzeo je loptu na 40 metara i dodao je do Ninkovića. Ovaj je uposlio Šćepovića, koji je hteo da doda do Markovića koji se ubacivao po desnoj strani. Desni bek domaćih je osujetio taj pokušaj, ali Marković nije odustao. Oduzeo je loptu i sa desetak metara prosledio ju je u mrežu Bugara!
52. minut – Dobra solo akcija i solidan udarac Šćepovića, ali Stojanov se nije dao prevariti.
54. minut – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marselinjo, 1:1!

Grešku odbrane Partizana iskoristio je Brazilac koji je sa desetak metara poslao loptu iza leđa Lukača.
57. minut – Dobar napad crno-belih završen je udarcem Ninkovića. Stojanov je bio dobro postavljen.
58. minut – Aleksandrov je u igri umesto Abaloa.
59. minut – I. Stojanov je odlično šutirao iz slobodnog udarca, lopta je završila tik pored stative. Malbašić je zamenio Grbića.
64. minut – Đemba Đemba ulazi u igru umesto mladog Ninkovića. Iskusni Kamerunac debituje za crno-bele.
66. minut – Žuti karton i za Jojića. Četvrti na meču za crno-bele.
68. minut – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Aleksandrov, 2:1 za Ludogorec.

Ponovo veliki kiks odbrane Partizana. Ovoga puta pogrešili su Ivanov i Gulan. Posle izbijene lopte sa polovine domaćih dopustili su Aleksandrovu da izbije sam ispred Lukača i rutinski ga prevari.
70. minut – Šut Jojića zaustavio je golman Ludogoreca.
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.