UŽIVO: Asano dvostruki strelac, Radnik smanjio zaostatak u maratonskom prvom delu (FOTO/VIDEO)

Izvor: Večernje novosti, 03.Jun.2020, 18:53

Crno-beli igraju meč protiv Radnika u četvrtfinalu najmasovnijeg takmičenja Partizan je napravio uspešnu uvertiru za Kup u domaćem šampionatu. Ubedljivo su savladali Mladost iz Lučana (4:1) i sada potpuni fokus prebacuju na najmasovnije takmičenje.Očekuje ih meč protiv Radnika u Surdulici. - Logično se nameće da je Kup prioritet. U prvenstvu nemamo šanse za veći plasman, ali je bitno da završimo kao drugi zbog Lige Evrope. Kup je prethodnih godina davao >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << život Partizanu kao klube i ove godine je jako bitno za nas. Moramo da idemo meč po meč, do pehara treba tri utakmice da odigramo - rekao je Savo Milošević.Dešavanja sa meča pratite na sajtu “Novosti”.DRUGO POLUVREMEUtakmica u Surdulici je nastavljena. Natho je šutirao precizno, gađao donji levi ugao gola, Vasiljević je odlično reagovao. Posle kornera je Sadik poslao loptu preko gola.PRVO POLUVREMESASTAVI TIMOVA:RADNIK: Vasiljević - Đorđević, Stevanović, Kričak, Stojanović - Kostić, Pejčić, Mitošević, Danoski - Makarić, PavlovPARTIZAN: Stojković - Miletić, Pavlović, Vitas, Urošević - Zdjelar, Šćekić, Marković - Asano, Matić, SadikUtakmica u Surdulici je počela. Na početku meča dosta faulova i prekida zbog toga što su igrači ostajali da leže na terenu.Navijači crno-belih su istakli isti transparent koji je bio u Humskoj i koji ima jasnu poruku o "večitom rivalu" - na njemu piše "Lige gde cigani nisu prvi se poništavaju, dok se lažne titule sa navijačima proslavljaju".Asano se odlično ubacio u prostor, Sadik je pratio akciju, ali je Japanac poslao prejak centaršut i lopta je završila u gol-autu.Sudija Jovanović je povukao igrače sa terena dok se transparent ne skloni.Foto: M. BlažićPosle prekida koji je trajao oko 15 minuta utakmica je nastavljena. Transparent je sklonjen.Crno-beli su preuzeli inicijativu po povratku na teren. Stvorili su nekoliko prilika, ali bez ozbiljne opasnosti po gol domaćina.Prva promena u domaćem timu. Posle jednog udarca je Jevgen Pavlov pokazao da je u bolovima, pa je zamenjen. Ušao je Bogdan Stamenković.Odlična prilika za Partizan. Marković je odložio za Natha koji je odlično šutirao, golman je još bolje reagovao. Sjajna prilika za Sadika. Ostao je sam, šutirao glaovm, pravo u golmana.GOOOL - Natho je poslao savršenu loptu za Asana, Japanac se sjajno snašao i pogodio mrežu za vođstvo svog tima.Umalo velika greška Pavlovića, pokušao je da vrati ka golmanu, iako je protivnički igrča bio tu, Vitas je bio na mestu i otklonio opasnost. Mogao je Radnik do izjednačenja u 54. minutu. Greška Miletića, Danoski prima loptu, šutira snažno, preko gola. Milošević je bio jako ljut na svoje pulene.GOOOOL - Partizan uz dosta sreće do drugog gola. Asano se ubacio odlično, šutirao, golman je uspeo da interveniše, nastala je velika gužva, ogromna greška odbrane Radnika, a Japanac uspeva da se ispravi i da zatrese mrežu.GOOOOL - Radnik smanjuje prednost. Stamenković, koji je nedavno ušao u igru, je pogodio. Duga lopta za Denoskog, Stojković uspeva da odbrani, lopta se vraća za Danoskog koji ne uspeva ni iz drugog pokušaja, ali Stamenković prati akciju i uspeva da pogodi mrežu.Poluvreme. Posle maratonskog prvog poluvremena Partizan ima prednost.
Pogledaj vesti o: Partizan