Tepić: Mogu da pomognem Partizanu!

Izvor: NaDlanu.com, 24.Dec.2013, 20:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tepić: Mogu da pomognem Partizanu!

Košarkaš Partizana Milenko Tepić rekao je danas da će utakmice u Top 16 fazi Evrolige biti veliki izazov i prilika da mlad tim napreduje i stiče iskustvo.

"Top 16 će biti veliki izazov i motivacija, ali i obaveza da damo svoj maksimum u svakoj utakmici, da igramo sve bolje i da pokušamo da napredujemo i stičemo iskustvo, a i ako nam se ukaže prilika i da se borimo za što bolji rezultat", kazao je Tepić novinarima >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << posle predstavljanja kalendara za 2014. Partizan je plasmanom u Top 16 fazu Evrolige obezbedio još 14 utakmica, a domaćin će biti u Beogradskoj areni. U prvom kolu Partizan već 2. januara dočekuje Real Madrid. Na pitanje šta se promenilo u Partizanu od kako je on napustio klub, Tepić je kazao da nema osećaj da je došao u novi klub. "Ovo je bila peta godina da nisam tu. Za to vreme se, s jedne strane dosta toga promenilo, a s druge, dosta toga je ostalo isto. Nijedan igrač s kojim sam ja igrao više nije tu, ali se opet ne osećam kao da sam došao u totalno novi tim. Imam veliki motiv i obavezu da pomognem ekipi koliko god je to moguće. Nadam se da ću vremenom biti sve bolji i bolji", rekao je Tepić. Na šaljivo pitanje novinara da li ima popusta kod trenera Duška Vujoševića na treniznima jer je već starosedelac, on je kazao da nema razlike između njega i ostalih igrača. "Sad sam malo stariji i iskusniji. Tek sam došao i tek tražim svoju ulogu, ali uloga svih nas je da budemo u funkciji tima i da na taj način, kao ekipa, pokušamo da pravimo rezultate. Mislim da mogu da pomognem... Svi smo tu zarad istog cilja i to je jedini način da postignemo rezultate koji se u Partizanu uvek očekuju", kazao je on. Tepić je dodao da i pored toga što se od njega puno očekuje ne oseća pritisak. Partizan je u nedelju izgubio od Cedevite u 13. kolu Jadranske lige. "Imali smo šansu koju nismo iskoristili, imali smo par ishitrenih odluka i u odbrani i u napadu kad se utakmica lomila... Igrali smo jako loše na početku prve i treće četvrtine, uspeli smo da se vratimo i da povedemo minut i po pre kraja, ali u tom periodu smo imali nekoliko izgubljenih lopti", naveo je Tepić. On je dodao da crno-bele tek očekuju teške utakmice u regionalnom takmičenju. "Pred nama je težak raspored u Jadranskoj ligi, a to nam je osnovno takmičenje pošto vodi u Evroligu. Čeka nas i nekoliko teških gostovanja, prvo naredno je u Laktašima", kazao je Tepić. Beta
Pogledaj vesti o: Beogradska Arena

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.