Šta Đukić planira sa Leonardom?

Izvor: Sportske.net, 05.Jul.2017, 17:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šta Đukić planira sa Leonardom?

Iako je novi šef struke crno-belih po preuzimanju dužnosti najavio da ništa suštinski neće menjati u odnosu na prošlu sezonu, već da će pokušati samo da unapredi igru Partizana, neke promene su već vidljive.

Jučerašnjom utakmicom protiv ruskog Urala (1:0), Partizan je stavio tačku na pripremne mečeve i sada je fokus usmeren na prvog rivala u novoj sezoni, ekipu podgoričke Budućnosti.

S obzirom >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << na ono što se moglo videti na pripremama, a i na osnovu jučerašnjeg sastava Partizana, protiv Podgoričana ne bi trebalo da bude nekih iznenađenja kada je startna postava crno-belih u pitanju.

Dakle: Kljajić, Vulićević, Ćirković, Ostojić, Nemanja Miletić, Everton, Kosović, Janković, Mihajlović, Leonardo i Đurđević.

Znate već da se Leonardo dugo čekao na aktuelnim pripremama, da je odigrao jedan i po meč, protiv Urala i CSKA i u obe utakmice bila je primetna promena njegove pozicije u odnosu na prošlu sezonu.

Brazilac sada deluje uglavnom na desnoj strani terena, suprotnoj od one koju je pokrivao pod vođstvom Marka Nikolića. Marko Janković je sada više u sredini, dok je uz levu aut liniju ostao Nemanja Mihajlović.

S obzirom da je Đukić posle jučerašnjeg meča konstatovao da je oduševljen onim što su njegovi igrači prikazali, za očekivati je da od ove koncepcije neće odustati na startu nove sezone, pa bi Leonardo opet mogao da se nađe na desnoj strani terena.

Ipak, to ne bi trebalo da se negativno odrazi na igru Partizana, važno je samo da Brazilac bude ''glavom'' u ekipi crno-belih, potpuno svestan koliko je klubu iz Humske važno da on ostane do kraja kvalifikacija za LŠ.

Naravno, i dalje se očekuje dolazak Sejdube Sume, što bi svakako dovelo do novih promena u sastavu Partizana, kao i do promena pozicija pojedinih igrača na sredini terena, ali o tome se može razmišljati tek od revanša u Podgorici.

Ako do tada Suma stigne u Partizan...
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.