Šćepović za preokret protiv Trepče

Izvor: B92, 16.Apr.2013, 16:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šćepović za preokret protiv Trepče

Fudbaleri Partizana ugostili su fudbalere Trepče iz Kosovske Mitrovice i odigrali prijateljski meč.

Trepča se takmiči u Zoni Morava, a fudbaleri dva tima odigrali su prijateljski meč u Sportskom centru Teleoptik u Zemunu, završen pobedom Partizana posle prekoreta 3:2.

Trener crno-belih Vladimir Vermezović gostima sa Kosova i Metohije suprostavio je izuzetno jak tim, sa Markom Šćepovićem, Aleksandrom Mitrovićem, Nikolom Ninkovićem, Vladimirom Volkovom, Sašom Markovićem, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Dejanom Babićem i drugima.

Posle 90 minuta veoma zanimljive i borbene utakmice Partizan je pobedio sa 3:2 posle preokreta. Dvostruki strelac bio je reprezentativac Srbije Marko Šćepović, u 67. i 76. minutu, a u 37. minutu u strelce se upisao Babić. Oba gola za Trepču delo su Perice Ilića, u 41. i 56. minutu.

Trener Trepče Zoran Drobac rekao je da je za njegove igrače velika stvar što su što su imali priliku da budu gosti u "Zemunelu".

"Mnogo znači, kako za seniorski tim, tako i za dečake iz Škole fudbala, koji su imali priliku da makar na jedan dan napuste svakodnevnicu na Kosovu i Metohiji i druže se sa igračima Partizana. Vrlo je teško biti skoncentrisan na sportske aktivnosti pored svakodnevnih događanja koja imamo, ali zahvaljujući grupi entuzijasta i zaljubljenika u fudbal uspevamo da odvojimo neko vreme i da ga provedemo sa momcima na stadionu", istakao je Drobac i dodao da je ponosan što nekolicina igrača iz njihove Škole fudbala već igra u Partizanu, Crvenoj zvezdi, OFK Beogradu i drugim klubovima iz glavnog grada.

Potpredsednik Trepče Bratislav Radibratović zahvalio se domaćinima iz Partizana na srdačnom prijemu.

"Velika je čast odigrati utakmicu sa Partizanom i želim da se zahvalim ljudima iz kluba koji su ovo organizovali. Velika je stvar za naše igrače da bar na jedan dan osete draž Prve lige. Mi treniramo u Zvečanu, jer je naš glavni teren ostao u južnom delu Mitrovice", poručio je Radibratović.

Direktorka marketinga Partizana Snežana Filipović rekla je da crno-beli nemaju praksu da organizuju ovakve utakmice, ali pošto se radi o klubu sa Kosova i Metohije odlučili su da im izađu u susret.

"Mi smo uvek otvoreni i velikog srca za sve humanitarne aktivnosti i akcije. Ovo naravno nije humanitarna akcija, ali u svakom slučaju jeste pomoć fudbalskom klubu Trepča, koji je izrazio veliku želju da igra prijateljsku utakmicu sa nama. Mi to inače ne radimo, ali pošto se radi o ljudima sa KiM želimo i njima da ulepšamo dan i da ponesu lepe uspomene. Danas smo uz pomoć Kancelarije za KiM obišli grad, zatim stadion, trofejnu salu, podelili poklone, a uživali smo i u zajedničkom ručku", rekla je Filipovićeva.

Na pitanje da li postoji mogućnost da crno-beli uskoro gostuju na Kosovu i Metohiji Filipovićeva je rekla:

"Sigurno da postoji ideja, da li kod njih ili u neki drugi klub. Ali, mi smo već prisutni, juče smo ugostili decu iz Leposavića kojima pomažemo da orhanizuju svoj prvi omladinski kamp tako što saljjemo tri naša trenera i u saradnji sa koordinatorom Albertom Nadjom pravimo program specijalno za njih", dodala je ona.

Partizan u subotu od 19 časova dočekuje ekipu Rada u okviru 24. kola Jelen Super lige, a trenutno se nalazi na prvoj poziciji sa 40 bodova, četiri više od večitog rivala Crvene zvezde.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Partizan ugostio fudbalere Trepče iz Kosovske Mitrovice, Varga grmeo od besa!

Izvor: Blic, 16.Apr.2013

Fudbaleri Partizana ugostili su Trepču iz Kosovske Mitrovice, koji se takmiče u Zoni Morava i odigrali prijateljski meč u Sportskom centru Teleoptik u Zemunu. Crno-beli su pobedili sa 3:2, ali i prikazanom igrom prilično razljutili Zvonka Vargu, pomoćnika Vladimira Vermezovića...Trener crno-belih...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.