Preokret Bilbaoa u Partizanovoj grupi, Laciju nedovoljan gol Milinković-Savića

Izvor: Blic, 17.Sep.2015, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletik Bilbaoa savladali su Augzburg sa 3:1 posle preokreta u prvom kolu L grupe, u kojoj je i naš šampiona Partizan.

Publika na San Mamesu u prvom poluvremenu nije gledala izdanje kakvo želi, jer je nemački tim poveo u 15. minutu preko Altintopa, da bi u nastavku usledio preokret.

U glavnoj ulozi bio je ubojiti napadač Aduric koji je dva puta zatresao mrežu Augzburga, a pobedu Bilbaoa overio je Susaeta u samom finišu utakmice. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

U ovoj L grupi Partizan je došao do prvog evropskog trijumfa posle šest godina i u drugom kolu gostuje Augzburgu koji je u crnoj seriji od ukupno pet utakmica bez pobede u svim takmičenjima.

Sekunde su delile Sergeja Milinković-Savića da bude junak Lacija na gostovanju Dnjepru, jer su Rimljani golom našeg zlatnog "orlića" vodili od 34. minuta. Ipak, ukrajinski predstavnik je u sudijskoj nadoknadi preko Seležnjova sprečio da ceo plen ode u Večni grad.

Mladi vezista je baš pred sam kraj meča zamenjen Maurijem, dok je Dušan Basta celu utakmicu presedeo na klupi.