Petarda Bajerna, Dortmund ubedljiv (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 01.Mar.2014, 19:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borusija iz Dortmunda je posle ubedljivog poraza u prethodnom kolu od Hamburga 3:0 sada istim rezultatom slavila na svom terenu protiv Nirnberga.
(FOTO: AP)
Iako je prvo poluvreme prošlo bez golova, „milioneri“ su u drugom delu igre uspeli tri puta da zatresu mrežu golmana Šafera.
Prvi gol postigao je Mats Humels u 51. minutu. Robert Levandovski je posle odličnog pasa prošao kroz odbranu gostujućeg tima i preciznim šutem povećao prednost na 2:0.
Pred kraj meča Henrik Mkitarijan je postavio konačnih 3:0.
Minut pošto je postigao pogodak, Mkitarijana je zamenio bivši igrač Partizana Miloš Jojić.

Leverkuzen je nastavio crnu seriju i doživeo je treći poraz zaredom u nemačkom šampionatu.
Ovog puta je na domaćem terenu izgubio od Majnca minimalnim rezultatom. Pobedu gostima doneo je Maksim Čuopo–Moting u 37. minutu.

Borusija Menhengladbah odigrala je nerešeno 1:1 sa poslednjim timom na tabeli Braunšvajgom.
Menhengladbahu je ovo treći remi zaredom i šesto kolo bez pobede.
Bajern iz Minhen ubedljivo je savladao Šalke na svom terenu sa 5:1.
Tri gola za Bajern postigao je Arjen Roben, a po jedan Mario Mandžukić i David Alaba. Rafinja je postigao autogol.
Šalke je utakmicu završio sa igračem manje posle isključenja Kirjakosa Papadopulosa u 76. minutu.

Semafor 23. kola Bundeslige:

Dortmund – Nirnberg 3:0 (Humels 51, Levandovski 64, Mkitarijan 83)
Braunšvajg – Menhengladbah 1:1 (Ter Štegen 52. autogol – Rafael 24)
Augzburg – Hanover 1:1 (Klavan 55 – Diuf 21)
Leverkuzen – Majnc 0:1 (Čuopo–Moting 37)
Verder – Hamburger 1:0 (Januzović 19)
Bajern – Šalke 5:1 (Alaba 3, Roben 15, 28. i 77, Mandžukić 24 – Rafinja 64. autogol)
15.30: Hofenhajm – Volfzburg
17.30: Frankfurt – Štutgart