Het-trik Šurlea, Arsenal sve dalje od titule (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 01.Mar.2014, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čelzi je ostvario novi trijumf i tako nastavio svoj  pohod ka tituli. Ovog puta plavci su slavili na Krejven Kotidžu protiv poslednjeg tima na tabeli, Fulama sa 3:1.
(FOTO: AP)
Junak u novoj pobedi Čelzija bio je Nemac Šurle koji je postigao het-trik.
U prvom poluvremenu domaćin se sjajno nosio sa Čelzijem i posle prvih 45 minuta imao nerešen rezultat 0:0.
Međutim u drugom delu na scenu je stupio Šurle koji je za samo 16. minuta, u periodu između >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 52. i 68. minuta doveo goste do velike prednosti od tri gola.
Kod prva dva gola asistent je bio sjajni Belgijanac Azar, dok je kod trećeg Tores bio taj koji je Šurlea spojio sa golom.
Hejtinga je u 74. minutu uspeo da postigne utešni gol za Fulam i tako postavi konačnih 3:1 za Čelzi.
Trijumfu Čelsija doprineli su srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić, koji su bili starteri.
Fulham 1:3 Chelsea 01/03/2014 by EgorBerzerk
Arsenal je izgubio na gostovanju Stouku i tako umanjio šanse za osvajanje titule. Jedini gol na meču postigao je Volters u 76. minutu sa bele tačke.
Stoke City Vs Arsenal 1-0 by niv131
Everton je kao domaćin savladao Vest Hem golom Romelua Lukakua.
Njukasl je u gostima pobedio Hal sa 4:1. Dva gola za Njukasl dao je Musa Sisoko, po jedan Vernon Anita i Loik Remi, dok je jedini pogodak za domaćina dao Kurtis Dejvis.