Partizan ubedljiv protiv Proletera pred večiti derbi

Izvor: RTS, 23.Feb.2019, 19:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan – Proleter 3:0 (3:0). Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Proleter na svom terenu, a sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Nikolić i Gomeš (dva) strelci za crno-bele, koji su pokazali da su spremni za večiti derbi narednog vikenda.
Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali ekipu Proletera iz Novog Sada sa 3:0, u utakmici 23. kola Superlige i pokazali da u dobroj formi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dočekuju večiti derbi sa Crvenom zvezdom.

Samo jedno poluvreme bilo je dovoljno crno-belima da obezbede novi trijumf u šampionatu. Izabranici Zorana Mirkovića postigli su tri pogotka u prvih 45 minuta, a u nastavku su mirno priveli meč kraju.
Nemanja Nikolić doneo je prednost domaćinu u 16. minutu, a samo minut kasnije Proleter ostaje sa igračem manje na terenu, pošto je zasluženo isključen Lambulić.
Rikardo Gomeš je do poluvremena postigao dva pogotka i doneo nova tri boda Partizanu, koji i dalje juri za prvoplasiranim ekipama Crvene zvezde i Radničkog.
Crno-beli zadržali su 15 bodova minusa u odnosu na večitog rivala, kojem gostuju u sledećem kolu (subota, 18.00), ali i šest u odnosu na drugoplasirani Radnički.
Rezultati i strelci 23. kola:
Zemun - Mačva 0:0
Mladost Lučani - Bačka 5:0 (Pejović 11 penal, 37, Bojović 57, Pavlović 67, Ristić 90)
Napredak - Spartak Subotica 0:0
Radnik - Crvena zvezda 0:1 (Gajić 8)
Partizan - Proleter 3:0 (Nikolić 16, Gomeš 41, 45)
Petak:
Vojvodina - Radnički Niš 0:1 (Pankov 47)
Čukarički - Voždovac (13)
Rad - Dinamo Vranje (14)
Tabela: Crvena zvezda 65, Radnički 56, Partizan 50, Čukarički 39, Mladost 39, Napredak 34, Proleter 29, Radnik 29, Vojvodina 28, Mačva 23, Voždovac 22, Spartak 20, Bačka 18, Rad 17, Zemun 17, Dinamo 13.
Ovako je protekao meč u Humskoj:
20.51 – Kraj meča, Partizan je savladao ekipu Proletera sa 3:0.
20.25 – Prilično nezanimljiva utakmica u drugom poluvremenu. Partizan je zadovoljan ubedljivim vođstvom, dok gosti, sa igračem manje, ne uspevaju da ugroze gol Stojkovića.
20.05 – Nastavljen je meč u Humskoj.
19.49 – Poluvreme, Partizan – Proleter 3:0.
19.48 – GOOOL! Crno-beli u finišu prvog dela igre stižu i do trećeg pogotka. Kosović je iskoristio dodavanje Đerleka i odlično centrirao – Rikardo ponovo na pravom mestu.
19.43 – GOOOL! Partizan od 41. minuta vodi 2:0. Ovoga puta Nikolić je asistent, a pogodak postiže Rikardo Gomeš.
19.19 – Novi problemi za Proleter, koji u 18. minutu ostaje sa igračem manje na terenu. Isključen je Lambulić, koji je kao poslednji igrač odbrane sa leđa faulirao Rikarda.
19.17 – GOOOL! Partizan od 16. minuta vodi protiv Proletera golom Nemanje Nikolića.