Partizan u finišu slomio Metalac

Izvor: B92, 29.Maj.2014, 18:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana NIS savladali su Metalac Farmakom 76:63 (18:17, 15:16, 17:22, 26:8) i zadržali prvo mesto u Superligi Srbije posle 11 kola.

"Crno-beli" su nakon ekspresnih +10 u prvih pet minuta, u nastavku imali mnogo problema sa gostima, te tek u poslednjoj četvrtini serijom 11:0 rešili meč.

Najbolji u desetoj pobedi šampiona bio je Davis Bertans sa 21 poenom (//19 iz igre), dok je dabl-dabl ostvario Žofre Lovernj sa 12 poena i 10 skokova.

Odličan je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bio i Aleksandar Pavlović sa 14 poena i 8 skokova, dok je 11 uz 5 asistencija imao Milenko Tepić. Podbacio je Bogdan Bogdanović sa samo 5 poena i osam promašaja iz igre (2/10).

Najbolji u Metalcu bili su Knežević sa 15 poena i 12 skokova te Mičel sa 13 poena, dok je Popović ubacio 9.

Od 19 časova igraju Radnički – Crvena zvezda i Crnokosa – Borac, dok se od 20 časova sastaju Mega Vizura i FMP, takođe u Hali sportova.

Tok meča:

Nakon početnog koša Kneževića za Metalac, Partizan sa po pet poena Tepića i Bertansa pravi seriju 12:0 za dvocifrenu prednost već u četvrtom minutu igre. Tek tada, nakon tri minuta bez poena, Knežević i Čakarević smanjuju zaostatak gostiju iz Valjeva, ali Bogdanović održava prednost crno-belih. Međutim, Mičel, Čakarević i Tomašević prave seriju 7:0 za Metalac i smanjuju zaostatak na samo koš razlike, te Partizan dobija prvi period sa 18:17.

Trojkom Tepića Partizan ponovo stiče osetnih sedam poena prednosti (26:19), ali tada kreće nova serija gostiju, trojke Aleksića i Popovića za preokret Metalca na 29:26. Gostu su izdžali poslednji nalet Partizana i otišli na odmor sa egalom 33:33.

Poenima Bertansa i Pavlovića Partizan je kontrolisao rezultat na startu drugog poluvremena, ali su Knežević, Mičel i Tomašević održavali Metalac u egalu (41:41). Pavlović trojkom donosi crno-belima 44:41, ali Metalac košem Popovića uz pet poena Mičela preokreče na 48:44.

Nakon promašaja Bogdanovića i Tepića, te greške Pavlovića, Popović pogađa za +6, Gagić i Bertans vraćaju Partizan na koš zaostatka, ali u penal završnici treće četvrtine Aleksić odvodi Metalac na 55:50, uoči poslednjeg perioda.

Lovernj sa dva koša u nizu vraća Partizan brzo u egal, ali Aleksić i Knežević polovičnim učinkom sa penala sprečavaju preokret (57:55). Tim iz Valjeva je bio u prednosti do poslednjih pet minuta, a onda Musli, Pavlović, Lovernj i Tepić prave seriju 11:0 za preokret na 71:61 čime Partizan prelama meč tri minute pre kraja.

Crno-beli su na kraju slavili 76:63 i ostvarili desetu pobedu u Superligi.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Crvena Zvezda