Partizan šampion, trofej nestao!

Izvor: RTS, 21.Jun.2014, 23:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvena zvezda - Partizan 87:95 (kraj). Partizan savladao Crvenu zvezdu peosle produžetka, pa je rezultatom 3:1 u finalnoj seriji odbranio titulu šampiona Srbije. Bogdanović ponovo najbolji u crno-belom dresu sa 36 poena. Partizan osvojio 13. uzastopnu titulu šampiona države. Posle meča, nestao trofej namenjen šampionu - završio polomljen na tribinama.
Partizan je u "Pioniru" savladao Crvenu zvezdu sa 95:87, posle produžetka, i osvojio 13. uzastopnu titlu šampiona. Iz velike, ravnopravne borbe dva tima, crno-beli su izašli kao pobednici, najviše zahvaljujući fantastičnom Bogdanu Bogdanoviću, i sa 3:1 u seriji odbranili titulu šampiona države.

Konačno smo mogli da uživamo u sjajnoj košarci igrača obe ekipe. Tokom čitavog toka meča videli smo izjednačenu borbu dva kvalitetna rivala, na kraju su odlučile nijanse, ali i Bogdan Bogdanović, koji je večitom rivalu ubacio 36 poena.

Crveno-beli su na početku poslednje četvrtine imali i sedam poena prednosti, a onda su samo stali. Partizan je u tim momentima preokrenuo rezultat, ali je Zvezda još jednom smogla snage da uzvrati i odvede meč u produžetak.

U dodatnih pet minuta crno-beli su imali više snage i koncentracije, ljubomorno su čuvali prednost od prvog napada u produžetku, samim tim zaslužili titulu i veliko slavlje.

Bogdan Bogdanović odigrao je još jedan briljantan meč. Ipak, veliku podršku imao je u kapitenu Žou Lovernju (16), ali i Đorđu Gagiću (12 poena).

Na drugoj strani najefikasniji je bio Dženkins sa 16 poena, dok su po 14 dodali Lazić i Nelson.

Crvenoj zvezdi za utehu ostaje učešće u Evoligi naredne sezone, dok će crno-beli najverovatnije kroz kvalifikacije morati da se izbore za elitu.

Ovako je protekao poslednji meč finalne serije:

22.57 - Ovako je završio trofej namenjen šampionu Srbije u košarci!

22.38 - Bogdan Bogdanović dobio je nagradu za najboljeg igrača finalne serije plej-ofa. Reprezentativac Srbije je u četiri meča prosečno beležio nešto više od 30 poena po meču. Fantastičnih osam dana u karijeri ovog mladog košarkaša.

22.32 - Ni poslednji meč nije mogao da prođe bez skandala. Košarkašima Partizana će biti uručene samo medalje, pošto je pehar "nestao".

22.26 - Dodela pehara kasni, pošto je nekoliko navijača Crvene zvezde iskoristilo gužvu i sakrili trofej koji bi trebalo da bude uručen košarkašima Partizana.

22.23 - "Partizan je imao prednost domaćeg terena. Seriju smo otvorili odlično, onda je došao drugi meč koji je verovatno odredio dalji tok serije. Smogli smo snage da večeras odigramo kvalitetno, na kraju smo sami sebe pobedili", rekao je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić.

22.20 - "Presrećan sam! Zvezda je bila veliki rival, time nam je ova titula draža. Ponovio bih ono što sam rekao i prošle godine 'Džaba vam novci moji sinovci'", prva je izjava trenera crno-belih Duška Vujoševića.

22.18 - "Borili smo se, ne bi bilo nezasluženo i da smo mi pobedili. Mislim da smo zaslužili petu utakmicu. Njima ide titula, mi idemo u Evroligu", izjavio je kapiten Crvene zvezde Marko Simonović.

22.16 - "Hvala navijačima! Pobedu bih posvetio Mariji Vesić, devojčici koja leži na VMA. Imali smo problema sa povredama, izvukli smo se na kraju. Ovo je neverovatna noć", izjavio je najbolji igrač finalne serije Bogdan Bogdanović.

22.10 - Gagić pogađa jedno bacanje, Blažič ne pogađa za tri, ipak, nov posed za Zvezdu. Ni Simonović ne može da pogodi za tri, Partizan sve bliži tituli. Blažič nepotrebno dobija tehničku grešku. Kraj utakmice, Partizan je šampion - 87:95.

22.08 - Đorđe Gagić koristi asistenciju Pavlovića i zakucava uz faul. Gagić precizan sa "penala", Simnović vraća trojku. Ostalo je 18 sekundi do kraja, Gagić na liniji slobodnih bacanja - 87:91.

22.05 - Marjanović faulira Pavlovića, koji je precizan sa linije za slobodna bacanja. Blažič zakucava, Lovernj poentira iz teške situacije. Bogdanović pravi petu ličnu grešku, Nelson pogađa jedno bacanje - 84:88.

22.03 - Fantastičan potez Bogdanovića koji pogađa sa zadrškom. Mitrović gubi loptu, a onda pravi i svoju petu ličnu grešku. Bogdanović precizan sa bacanja (36 poena), Nelson uzvraća trojkom - 81:84.

22.00 - Lovernj oba puta precizan sa "penala", ali crno-beli ne koriste napad. Nelson pogađa pod košem Partizana, Bogdanović neprecizan na drugoj strani. Lazić pogađa dva bacanja - 78:80.

21.56 - Produžetak trojkom otvara Tepić, Lazić precizan sa "penala". Novi ofanzivni skok Lovernja, koji pogađa uz faul Marjanovića. Mitrović ne pogađa za tri, još na drugoj strani nesportsku ličnu grešku. Partizan će posle tajm-auta imati dva slobodna bacanja i loptu sa strane - 74:78.

21.52 - Lopta za Partizan. Bogdanović gubi loptu, Zvezda organizuje napad za šest sekundi. Ipak, Blažič ne pogađa za tri, meč je završen rezultatom 72:72. Idemo u produžetak.

21.49 - Tajm-aut za Zvezdu, poslednji minut u toku. Pogađa Nelson, ali i Bogdanović. Blažič pogađa brzu trojku, 26 sekundi do kraja, nerešeno je - 72:72.

21.46 - Ulazimo u poslednja dva minuta. Mitrović je izblokiran, napad za crno-bele. Partizan ne koristi napad, napad za Zvezdu. Nelson ne pogađa za dva, Lovernj poentira posle ofanzivnog skoka - 67:70.

21.43 - Tri minuta do kraja. Dženkins maši dve trojke, promašio je i Pavlović, a Dženkins pravi grešku u koracima. Bogdanović ponovo fauliran, pogađa oba bacanja (30 poena), Partizan ponovo vodi - 67:68.

21.40 - Zvezda je uveliko ispunila bonus, svaki faul kažnjava se slobodnim bacanjima. Tepić pogađa još dva "penala", Marjanović promašuje zicer. Pavlović pogađa uz faul Marjanovića, tajm-aut - 67:66.

21.34 - Šest minuta do kraja, Katić pogađa iz "odbojke". Na drugoj strani, Katić pravi petu ličnu grešku, meč za njega je završen. Bertans pogađa jedno bacanje, Blažič poentira o tablu. Dženkins gubi loptu, pa faulira Tepića - 67:62.

21.29 - Bogdanović postiže svoj 28. poen, Simonović uzvraća trojkom. Milutinov "polovičan" sa bacanja, Katić sve bolji. Gagić vraća "rampu" Simonoviću, Pavlović pogađa trojku, tajm-aut - 63:59.

21.26 - Nelson prvi postiže poene u poslednjoj deonici. Gubi loptu Bogdanović, Lazić pogađa dva "penala". Tepić postiže poene iz ofanzivnog skoka, uzvraća Katić - 58:53.

21.20 - Poslednji minut u trećoj deonici, tajm-aut. Lazić ne pogađa za tri, a onda faulira Bogdanović tri sekunde pre kraja. Reprezentativac pogađa jedan "penal", Blažič zamalo da pogodi trojku sa pola terena - 52:51.

21.16 - Konfuzna odluka sudija, prvo su svirali nameran faul Katiću, pa onda poništile odluku. Posle neuspešnog napada Zvezde, Bogdanović pogađa dva bacanja. Katić gubi loptu, a Gagić pravi faul u napadu (četvrta lična). Lazić pogađa trojku - 52:50.

21.11 - Tehnička greška dosuđena Dragićeviću zbog "flopinga". Bogdanović siguran sa "penala", uzvraća istom merom Dženkins. Partizan ne koristi napad, Katić zakucava uz faul Lovernja - 49:48.

21.06 - Četvrta trojka za Bogdanovića na meču, sudije ipak pokazuju da je bio šut za dva (18 poena), TV tajm-aut. Bogdan Bogdanović sada precizan i sa "penala", a onda pogađa i sa poludistance. Nelson pogađa dva bacanja - 45:46.

21.03 - Dobra kontra Partizana, Lovernj poentira. Marjanović dominira pod oba koša, postiže nove poene, Bertansu lopta beži u aut. Bertans pravi treći faul, četiri igrača crno-belih imaju problem sa ličnim greškama. Novi poeni Marjanovića - 43:41.

20.58 - Počelo je drugo poluvreme u Pioniru. Dženkins pogađa i donosi novu prednost Zvezdi. Bogdanović maši za tri, Dženkins ponovo precizan. Bertans trojkom otvara drugo poluvreme - 39:39.

20.42 - Nelson ne pogađa za tri, Lovernj pravi "korake", crveno-beli imaju poslednji napad u prvom poluvremenu. Pokušao je Dženkins, onda iz "odbojke" i Marjanović, nema poena. Poluvreme, Crvena zvezda - Partizan 35:36.

20.39 - Nova trojka Bogdanovića, ukupno 16 poena. Na drugoj strani brzo poentira Dženkins, koji je prvi dvocifreni u svojoj ekipi (10 poena). Sada Zvezda u boljem momentu, zakucava Marjanović, tajm-aut za Vujoševića - 35:36.

20.34 - Malo poena u drugoj četvrtini. Gagić zakucava, Dragićević pogađa trojku. Gagić još jednom precizan, ovoga puta sa poludistance, Dženkins uzvraća. Đorđe Gagić nastavlja svoju minijaturu, novo zakucavanje, tajm-aut za Zvezdu - 31:33.

20.23 - Nelson postiže prve poene u drugom periodu. Lovernj ne dozvoljava Zvezdi da uđe u seriju. Katić se ne snalazi najbolje u napadu, Pavlović poentira, ali i Dženkins. Novi poeni za Sašu Pavlovića - 26:27.

20.17 - Bogdan Bogdanović pogađa novu trojku. Lazić precizan sa "penala", Bogdanović pogađa ovog puta za dva. Mitrović je odlično počeo meč, još jednom pogađa na "drugi obruč". Tepić pogađa dva bacanja, to su ujedno i poslednji poeni u prvoj četvrtini - 22:21.

20.13 - Bogdanović je nezaustavljiv, postiže već osmi poen. Mitrović na drugoj strani pogađa uz faul, prvo vođstvo crveno-belih. Bertans ulazi u igru i odmah poentira, uzvraća Mitrović. Lazič pogađa prvu trojku za Zvezdu - 18:14.

20.08 - Marjanović zakucava i poslednjoj sekundi napada. Bogdanović odlično počinje meč, pogađa prvi šut za tri poena. Marjanović ponovo pravi velike probleme centarskoj liniji Partizana. Dženkins sa poludistance donosi novo izjednačenje na meču - 10:10.

20.05 - Nelson u kontri donosi izjednačenje. Bogdanović "polovičan" sa bacanja, nekoliko neuspešnih napada na obe strane. Problemi za Zvezdu, Nelson brzo pravi drugu ličnu grešku, Bogdanović pogađa dva slobodna bacanja - 4:7.

20.01 - Počeo meč u Pioniru. Prvi napad za crno-bele, neuspešan, ali Nelson gubi loptu. Prve poene na utakmici postiže Žo Lovernj. Ne pogađa Marjanović, Gagić povećava prednost crno-belih. Mitrović je uspešan pod košem Partizana - 2:4.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan