Izvor: RTS, 12.Mar.2010, 00:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizan ide na Makabi
Barselona ima razloga za radost jer će za plasman u finalni turnir Evrolige u Parizu igrati protiv Reala, koga je ove sezone u dva navrata deklasirala. Partizan igra protiv Makabija.
Ipak, najveću dramu preživelu su navijači Kaha laborala, koji su na volšeban način, posle velike borbe i produžetaka, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pobedili Cibonu 102:90 iako su tri minuta pre kraja regularnog dela utakmice gubili 14 poena razlike.
Prvoplasirana ekipa iz Grupe H, Olimpijakos izgubio je od Himkija 96:83 što se pokazalo nedovoljnim, pa je ruski tim završio takmičenje. Doduše ubedljivom pobedom protiv jedne od najskupljih ekipa Evrope.
Miloš Teodosić opet odličan sa 17 poena.
Kaha laboral će se, u narednom kolu sastati sa CSKA, dok će Olimpijakos igrati sa Prokomom.
Makabi je pobedio Real u Madridu, pošto je bio prisebniji u dramatičnoj završnici, u utakmici za koju su za Madriđane, kako se čini igrali samo bekovi, pa je Ljulj postigao 14, Priđoni 11 i Hansen devet poena. Jedini visoki igrač "kraljevskog" kluba koji je igrao zapaženiju ulogu bio je Ante Tomić, koji je uz deset poena imao i četiri skoka.
Novica Veličković nije ulazio u igru, a Marko Jarić je za 25 minuta postigao tri poena.
Za Makabi, pet igrača imalo je dvocifren učinak, a Blumental i Fišer su dali po 13 poena. Bivši igrač Partizana Stefan Lasme postigao je 11 poena uz šest skokova.
GRUPA E
Panatinaikos - Marusi 82:79
Barselona - Partizan 82:64
GRUPA F
Real Madrid - Makabi 64:66
Montepaski - Efes Pilsen 93:87
GRUPA G
Prokom - Unikaha 63:82
CSKA Moskva - Žalgiris 84:71
GRUPA H
Himki - Olimpijakos 96:83
Kaha Laboral - Cibona 102:90 (78:78)























