Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Avg.2011, 04:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizan dočekuje belgijski Genk
BEOGRAD -
U revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona Evrope u fudbalu, Partizan od 20:45 sati dočekuje belgijski Genk. Prvi meč dobio je Genk sa rezultatom 2:1.
Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević izjavio je da će "crno-beli" igrati ofanzivno, ali strpljivo.
"Dobro smo odigrali prvo poluvreme u Belgiji, ali moraćemo da uz podršku navijača igramo drugačije i >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << više rizikujemo. To može da odvede utakmicu u neželjenom smeru. Igrači moraju da budu strpljivi i čekaju pravi trenutak", rekao je Stanojević.
Stanojević je izjavio da zna tim koji će sutra istrčati na teren, kao i da ne računa na Senegalca Dijaru, koji još uvek nije u dobroj formi.
"Ostali napadači, poput Šćepovića, Ninkovića, Markovića i Babića, trenutno su mnogo opasniji od njega u napadu. Dobro je i što ovi igrači protivniku nisu poznati", rekao je Stanojević.
Trener Genka, Frenk Verkauteren, izjavio je juče da očekuje tešku utakmicu u Beogradu, sa puno faulova i kartona, dodajući da takvu igru očekuje, pre svega od igrača Partizana, koji će sigurno pokušati da poprave rezultat iz Belgije.
"Partizan će igrati agresivno, pre svega u odbrani, mislim da će biti slična utakmica kao i u Belgiji", ocenio je Verkauteren.
On ipak smatra da rezultat neće kretati isto kao i u prvom meču, upozoravajući da Genk mora da sačuva gol što bolje ukoliko žele dalji plasman.
"Partizan je veoma dobar klub, videli smo kakvi su u prvom meču", rekao je fudbaler Genka Kevin De Bruin.
On je rekao da je važna utakmica na stadionu Partizana, ali je dodao da veruje da su on i njegovi saigrači dovoljno spremni za revanš.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






