Izvor: 24sata, 13.Avg.2014, 01:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizan bez dinara, igrači stupili u štrajk
Fudbaleri Partizana odbili su da sinoć izađu na trening pošto sastanak kapitena Saše Ilića i uprave nije urodio plodom. Iliću je rečeno da novca u klubu nema, ko zna kada će ga i biti, pa su igrači, revoltirani nerešavanjem ozbiljne finansijske krize posegnuli za radikalnim odgovorom.
POŽAR - Uprava Partizana verovala je da će eliminacijom Ludogoreca iz kvalifikacija za LŠ finansijske probleme, međutim, ono što je tinjalo poslednjih meseci u Humskoj, ove nedelje se >> Pročitaj celu vest na sajtu 24sata << razbuktalo. Ilić je u Humskoj otvoreno razgovarao sa upravom i tom prilikom mu je rečeno da ih je eliminacija od Ludogoreca koštala ličnih dohodaka, jer su samo tako mogli da u ovom trenutku “zarade koji dinar”. Kako novca u klubu nema, a predsednik Dragan Đurić i njegovi saradnici nemaju nameru da se zbog trenutne krize tek tako odriču Andrije Živkovića i Danila Pantića, igrači su jako brzo shvatili šta im je činiti.
Crno-beli, koji od aprila nisu dobili ni dinar, nisu izašli na popodnevni trening, zakazan za 19 časova u “Zemunelu” a da li će to učiniti i danas, još nije poznato. Tako su samo potvrdili reči trenera Marka Nikolića, koji je posle pobede nad Voždovcem rekao da “samo prvotimci i on znaju u kakvim uslovima rade”.
Prema rečima jednog od igrača Partizana koji je želeo da ostane anoniman, loša situacija u klubu reflektovala se na odnos igrača prema osnovnim obavezama.
Bez plata nema ni motivacije: Fudbaleri Partizana | Foto: Fk Partizan
- Stvorili su nam veliki pritisak pred revanš sa Ludogorecom. Svi u klubu su znali da samo tom pobedom možemo do plata, jer bi eventualnom, kasnijom eliminacijom u plej-ofu za Ligu šampiona, automatski prešli u Ligu Evrope, a to znači novac za sve. Ćutali smo i posle Ludogoreca, ali smo posle meča sa Voždovcem želeli da saznamo pravu istinu. Ne možemo da verujemo da uprava ništa ne čini da dođe do novca, ne samo za nas, već i za sve zaposlene u Partizanu - rekao nam je dotični igrač Partizana.
Bez plata nema ni motivacije: Fudbaleri Partizana | Foto: Fk Partizan
Priče da će neki od fudbalera napustiti Humsku ako uskoro ne bude plata nisu tačne, kao ni to da bi Ljubinko Drulović mogao da zameni Marka Nikolića. Činjenica je da niko u klubu nije oduševljen njegovim radom, ali njegova smena se ne spominje.
U međuvremenu, jedan igrač bi ipak mogao da napusti klub ali ne zbog finansijske krize, već tražnje jednog italijanskog kluba.
Lacio nudi 600.000 evra za Stankovića
SELIDBA - Nekadašnji kapiten Srbije Dejan Stanković svojevremeno je branio boje italijanskog Lacija, a sada bi u taj klub mogao da dođe jedan njegov prezimenjak. Kapiten Partizana Vojislav Stanković na korak je od odlaska u Lacio koji je spreman da ga kupi za 600.000 evra.
Pogledaj vesti o: Štrajk
Kriza u Humskoj: Ilić nezadovoljan pregovorima s upravom Partizana
Izvor: Blic, 13.Avg.2014
Predstavnici igračkog kadra FK Partizan, na čelu sa kapitenom Sašom Ilićem, napustili su oko 14.45 sastanak sa upravom kluba, do kog je došlo nakon što su fudbaleri odbili da u utorak treniraju zbog dugova koji vicešampion Srbije ima prema njima..."Nećemo mi ništa da vam pričamo, neka pričaju...




















