Partizan Vizura nastavio pobedničku seriju

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Nov.2013, 22:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RibnicaPartizan Vizura 1:3 (16:25, 26:24, 21:25, 22:25)
HS Kraljevo. Gledalaca: 1,000. Sudije: A. Popović (Sr. Karlovci), B. Kolarević (Novi Sad). Trajanje meča: 109 minuta.
RIBNICA: Stojsavljević 2, Okošanović 9, Bojović 10, Bićanin 1, Milovanović 6, Radević 12, Kiković (libero 1, 7 prijema), Močić (libero 2, 16 prijema, 1 gr), Usiljanin, Veljović 7, Radović 7. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Nije igrao: Marinković. Trener: Boško Mačužić.
PARTIZAN VIZURA: Lopar 9, Kostić 6, Mrdak 18, Majstorović 9, M. Nikolić 15, P. Nikolić 9, Rajković (libero, 19 prijema, 6 gr), Jokanović, Steljić. Nisu igrali: Buša, Jevtić (libero 2), Popović. Trener: Milan Đuričić.
(FOTO: N. Negovanović)
Partizan je nastavio pobedničku seriju i na vrućem parketu kraljevačke Hale sportova.
U prvom setu Ribnica nije pružila otpor, može se slobodno reći da je pomogla crno-belima da već na startu dođu do ubedljive prednosti, koju su do kraja ovog perioda samo uvećavali.
Važan detalj s početka, bila je povreda skočnog zgloba Milije Mrdaka, koji će i pored toga, do kraja meča izrasti u junaka susreta.
Mnogo više borbe videli smo u drugom setu. Trener domaćih Boško Mačužić u igru je uveo Usiljanina, drugog libera Močića, kao i drugog dizača Veljovića.
To je pokrenulo popularne „Musketare”, koji su već na drugom tehničkom tajm-autu vodili 16:11. To nije uplašilo goste, koji su serijom dobrih servisa, uz odličan blok i nekoliko grešaka domaćih, uspeli čak i da povedu – 20:19.
U igri nerava, Ribnica je imala nešto smirenije napadače i stigla je do izjednačenja u meču.
U trećem setu, na početku izjednačeno do 5:5, a onda je krenula furiozna serija Partizana, koju su režirali tehničar Kostić i nezaustavljivi Mrdak.
Za tili čas na semaforu je pisalo 9:14, pa 12:16 i do kraja ovog dela igre, Ribnica nije uspela da učini ništa više.
Uz veliku podršku navijača, domaći su u četvrtom setu pokušali da uzvrate Partizanu istom merom. Ovaj deo igre obeležila je rezultatska klackalica, igra poen za poen, u trenucima kada su domaći poveli 21:20, trener gostiju Đuričić zatražio je tajm-aut i pogodio sa predahom.
Usledila je serija Partizana od 5:1, za veliku, četvrtu pobedu na startu sezone.