Poluvreme: Musli i Kinsi nose crno-bele, Partizan - Krka 45:39

Izvor: Blic, 12.Jan.2014, 21:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poluvreme: Musli i Kinsi nose crno-bele, Partizan - Krka 45:39

Košarkaši Partizana igraju meč 16. kola ABA lige protiv Krke, a zbivanja sa duela iz Pionira možete da pratite uživo uz Blicsport.rs. Posle prvog poluvremena, crno-beli vode sa 45:39 (23:18, 22:21).

Crno-beli su jači za Duška Vujoševića koji se posle 18 dana bolovanja zbog problema sa bubrezima i četiri propuštena meča, vratio na klupu.

Druga četvrtina: Musli i Kinsi nose crno-bele, Krka se održava trojkama

Musli je nastavio da gospodari >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pod oba reketa i da igra možda i najbolju partiju ove sezone, ubacio je već 10 poena do 13. minuta, a odlično ga je pratio Kinsi koji je postigao trojku za 28:22.

Njih dvojica su naizmenično pogađala koš rivala, pa je Partizan došao do maksimalnih "+8" - 32:24 sredinom ove četvrtine. Umesto da odu na dvocifrenu razliku, dozvolili su protivniku da priđe na 36:34 zahvaljujući trojkama Murića i Klobučara.

Raspucali su se i jedni i drugi od 17. minuta, Bogdanović i Kinsu su čuvali prednost crno-belih, a novi pogodak iza linije 6,75 metara, drugi za Murića ispisao je na semaforu 40:39. Tepić je sa "dva plus jedan" odbio nalet Krke, a Bogdanović zatvorio drugu četvrtinu košem za 45:39.

Prva četvrtina: Krka diktirala tempo, serija Partizana 9:0

Trener srpskog prvaka se odlučio za petorku: Dalo, Milosavljević, Bogdanović, Lovernj i Milutinov, dok je njegov kolega Aleksandar Džikić rešio da od početka zaigraju: Buljan, Bolčina, Murić, Rojc, Lapornik.

Nije Partizan najbolje ušao u meč, pošto je Lovernj pogodio samo jedan penal, što je Krka iskoristila da povede sa 1:6, a prvi poeni iz igre za domaći tim stigli su tek u četvrtom minutu preko Bogdanovića.

Francuski krilni centar je trojkom izjednačio na 6:6, Buljan je vratio prednost gostima, da bi Lovernj sa penala opet anulirao zaostatak. Nastavio je Buljan da pravi mnogo problema crno-belima, pa je Lovernja zamenio Gagić, ali ni on nije mogao da ga zaustavi, pa je postigao već 10 poena, za vođstvo 9:14 u sedmom minutu.

Za samo 60-tak sekundi Partizan je zategao odbranu, Kinsi je uneo preko potrebnu energiju na obe strane parketa i sa šest poena bio najzaslužniji za seriju 9:0 kojom je njegov tim došao do preokreta. Do odlaska na mali odmor su sačuvali prednost i preko Muslija i Tepića došli do 23:18.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Partizan - Krka 45:39 (poluvreme)

Izvor: Mondo, 12.Jan.2014

Crno-beli u neočekivano efikasnom meču vode protiv prvaka Slovenije.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.