PROBUDIO SE PARNI VALJAK: Partizan razbio Igokeu 46 razlike i najavio Kup Koraća

Izvor: SrbijaDanas.com, 11.Feb.2024, 18:59

Dominacija crno-belih.

Košarkaši Partizana savladali su Igokeu 52:98 (21:23, 12:26, 10:23, 9:26) u meču 20. kola ABA lige.

Uspeo je Partizan da prekine seriju od pet poraza i na dobar način je najavio predstojeći Kup Radivoja Koraća koji počinje u sredu u Nišu.

Parni valjak je u Republici Srpskoj ostvario 14. pobedu u regionalnom takmičenju i izjednačio se sa Cedevita Olimpijom na trećoj poziciji, a upravo sa Ljubljančanima >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << igraju u narednom kolu ABA lige.

Kao i uglavnom kada gostuju u Laktašima, crno-beli sz imali veliku podršku svojih navijača koji su ispunili dvoranu.

Partizan je dobro otvorio meč, kapiten Kevin Panter je bio raspoložen za asistiranje u prvoj deonici, imao ih je četiri. Ipak, završnica ovog kvartala nije bila dobra za goste. Uspeli su igrači Željka Obradovića da, za poslednjih 39 sekundi, dozvole protivniku da spusti zaostatak sa osam na dva poena.

Imali su domaći, u drugoj četvrtini, nekoliko prilika da povedu, ali to nisu uradili, pa je Partizan na pet minuta do kraja poluvremena, posle poena Smita sa linije slobodnih bacanja stekao dvocifrenu prednost.

Do kraja ovog dela igre crno-beli su dodatno uvećali vođstvo i na veliki odmor otišli sa plus 16.

ABA LIGA, 20. KOLO

IGOKEA - PARTIZAN 52:98 (21:23, 12:26, 10:23, 9:26)

Dvorana: Laktaši

Sudije: Igor Dragojević, Luka Kardum, Denis Hadžić

Igokea: Kondić 3, Bošković 4, Atić 10, Stanković, Jošilo 7, Nakić 2, Milosavljević 8, Marić 4, Karmajkl 8, Jeremić 6, Milovanović

Partizan: Smit 2, Vukčević 11, Ledej 7, Koprivica 13, Panter 6 (šest asistencija), Jaramaz 5, Naneli 8, Anđušić 5, Doužer 11, Ponitka 16, Kaboklo 14

Crno-beli ni u nastavku nisu spuštali gas. Rasla je prednost gostiju neprestano, a Balša Koprivica je bio veoma raspoložen u trećem kvartalu postigavši šest poena uz odličan doprinos i u odbrani. Domaći su teško stizali do poena i u poslednjih deset minuta se ušlo sa vođstvom Partizana od 29 poena.

Četvrta četvrtina je bilo puko odrađivanje posla gostiju koji su i uspeli da dodatno povećaju razliku i na kraju su slavili sa velikih 46 poena suficita. Najefikasniji kod pobednika je bio Mateuš Ponitka sa 16 poena, Kaboklo je imao dva manje, Koprivica 13, a Doužer 11.

Kod Igokee je Atić bio jedini dvocifren sa deset poena.