Izvor: HotSport.rs, 29.Dec.2014, 22:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PAVLOVIĆ ODGOVARAO: O Partizanu, najvećem rivalu, srpstvu…

Košarkaš Partizana Saša Pavlović, koji je poslednji meč svog tima preskočio zbog povrede skočnog zgloba, danas je gostovao u redakciji Večernjih novosti i odgovarao je na pitanja čitalaca ovog lista.

Iskusni NBA igrač najpre je morao da se „pravda“ zbog čega je odugovlačio sa povratkom među crno-bele.
– Razlog čekanja su bile ostale ponude koje sam dobio iz inostranstva. Morao sam prvo sve dobro da razmotrim i odlučim gde ću da odem. Imao sam jednu >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << unosnu ponudu iz Kine, ali sam je preskočio. Međutim, čak i da sam otišao tamo, vratio bih se u Partizan nakon isteka tog ugovora, jer toliko volim ovaj klub. Verujem da ćemo izboriti plasman u Evroligu, da ne mislim tako ne bih ni dolazio u klub, objasnio je Pavlović.
Opšte je poznato da je Saša nakon osamostaljivanja Crne Gore odbio da igra za reprezentaciju zemlje u kojoj je rođen, pa je čitaoce interesovalo da li je imao problema tim povodom, kao i zbog toga što se izjašnjava kao Srbin.
– Stvarno nisam imao nikakvih problema, niti pritisaka od moje porodice i šireg okruženja. Ja sam se odlučio za Srbiju u tom politički delikatnom trenutku 2006. godine i ne žalim zbog toga. Čak i da me je neko uslovljavao sigurno se ne bih predomislio, pa čak i iz inata.
Neizbežno je bilo da jedan od najboljih košarkaša Partizana prokomentariše komšije odnosno tim Crvene zvezde.
– Izgledaju mi bolje nego ikad, ali tako sam mislio i prošle godine (smeh). Partizan su otpisivali i pre, ali mi smo se uvek vraćali. Ne pravimo kalkulacije i ko god da je na drugoj strani, mi ćemo želeti pobedu, jer je to u skladu sa imenom kluba.
Ostale odgovore na pitanja koja su postavljali litaoci Novosti možete da pročitate u sutrašnjem izdanju ovog lista.
hotsport.rs

Pogledaj vesti o: NBA

Nastavak na HotSport.rs...



Povezane vesti

"Zvezda bila jaka i prošle sezone"

Izvor: B92, 29.Dec.2014

Aleksandar Pavlović odgovarao je na pitanja čitalaca "Večernjih novosti" kojima je objasnio zašto se vratio u Partizan, i šta misli o formi Crvene zvezde...Pavlović je prošle zime zaigrao za crno-bele i ostvario svoj dečački san osvajanjem titule, a posle nekoliko meseci pauze, opet se vratio...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta HotSport.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta HotSport.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.