PARTIZAN SE REVANŠIRAO MEGI: Večiti derbi za Žućkovu levicu

Izvor: Večernje novosti, 19.Feb.2017, 01:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PARTIZAN SE REVANŠIRAO MEGI: Večiti derbi za "Žućkovu levicu"

Crno-beli su se revanširali za poraz u finalu prošle sezone i sa 77:65 savladali Megu. Za trofej sa Crvenom zvezdom Mega Leks neće imati priliku da odbrani trofej na Kupu Radivoja Koraća. Partizan se revanširao za poraz u finalu prošle godine i u polufinalu slavio sa 77:65.Za razliku od prvog, u ovom meču je bilo mnogo više uzbuđenja, a crno-beli su prelomili utakmicu u trećoj i početkom četvrte deonice i došli do zasluženog trijumfa. Kada je bilo najpotrebnije >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << se uključio kapiten Novica Veličković i napravio putokaz saigračima ka pobedi i plasmanu u finale.Dodatni razlog za zadovoljstvo će imati čelnici crno-belih pošto su ovaj meč dobili desetkovani bez Vila Hečera, Vanje Marinkovića i Miloša Koprivice.Za trofej će se boriti sa Crvenom zvezdom. TOK MEČAUtakmicu će zbog problema sa stomačnim virusom propustiti Vilijem Hečer, Vanja Marinković, Miloš Koprivica. Trener Aleksandar Džikić neće moći da vodi tim ni na ovom meču, pa će njegovo mesto kao i na prethodnoj utakmici sa Dunavom zauzeti Nenad Čanak koji je takođe sinoć imao probleme sa temperaturom. Na drugoj strani nema Čančara, ali se vratio Zagorac.PRVA ČETVRTINAU startnoj petorci se našao Džamont Gordon i meč započeo polaganjem. Vrabac je pogodio trojku, ali je jasno da je taktika Milojevića da pusti njega da šutira štose videlo već u sledećem napadu kada ga je Zagorac pustio da šutira. Mega ima probleme da pronađe put do koša, Kaba je promašio oba penala, a Gordon pogodio trojku za tajm-aut Mege (8:0).Gordon je nastavio seriju, posle prodora je položio loptu u koš, a Kaba je trojkom prekinuo "prazan hod" svog tima. Luković je promašio oba penala posle faula Kabe. Jaramaz je uspeo da poentira pored Lukovića (10:5).Mega se muči u napadu, ali i u odbrani gde crno-beli i pored promašaja imaju veliki broj ofanzivnih skokova kojim dobijaju šansu više u napadu. Nije to uspeo da kazni Andrić ali jeste Ratkovica trojkom preko Jaramaza za dvocifrenu prednost (15:5).Ratkovica je pogoido posle prodora, Rebić uzvratio trojkom, a posle faula Majstorovića u napadu je Mušidi poentirao (17:10). Mega polako pronalazi ritam u napadu, ali je prvi nalet odbio Veličković trojkom (20:12).Kaba je pogodio preko Novice, Ratkovica i Jaramaz suu promašili, a u poslednjem napadu Partizana u četvrtini je Veličković napravio faul u napadu, pa je Mega imala šansu koju nije iskoristio Jaramaz (20:14).DRUGA ČETVRTINAPočela je Mega da pogađa trojke, Jaramaz i Tejić su pogodili dalekometne hice, Majstorović jedini uspeo da pogodi na startu druge četvrtine za Partizan, tako da je prednost posle 12. minuta samo dva poena (22:20).Zagorac je doneo izjednačenje Megi, ali je Gordon pogodio trojku i ujedno dao svoj 10. poen na meču. U igru je ušao Samardžiski i odmah uspeo da se upiše u strelce (27:26). Tejić je imao šansu da dovede svoj tim u vođstvo, ali je promašio oba penala, Luković je pogodio pored trojice igrača, a promašaj Samardžiskog je kaznio Vrabac za nešto veću prednost i tajm-aut Milojevića (31:26).Jaramaz i Birčević su "razmenili" trojke, a Gordon je bespotrebno napravio treću ličnu. Ognjen je zatim pogodio oba penala, a Vleičković poentirao posle sjajnog prodora (36:31). Vrabac je na polovini terena faulirao Zagorca koji je bio siguran, a na isti način je uzvratio Veličković.Novak je ušao na teren, pogodio konačno trojku, prvu iz četiri pokušaja. Novica je uhvatio promašaj Ratkovice, Tejić ga je faulirao, a Novica je bio polovičan. Jaramaz je nagazio aut liniju, pa je Partizan imao poslednji napad u poluvremenu što je Čanak iskoristio da traži tajm-aut. Veličković je promašio, Birčević uhvatio loptu i uz zvuk sirene pogodio. Međutim, posle gledanja snimka je Belošević doneo odluku da se koš ne priznaje (39:36).TREĆA ČETVRTINARatkovica je promašio, a Birčević pogodio posle ofanzivnog skoka i tako potvrdio ona dva poena od kojih ga je delilo par stotinki u završnici druge deonice. Mega nije pronašla put do koša, Pot jeste, a Mušidi je potom promašio ceo obruč, Luković zakucao i naterao Milojevića da ponovo traži tajm-aut (45:36).Vrabac je blokirao Kabu koji je krenuo snažno da zakuca, Luković to uspeo na drugoj strani, ali promašio dodatno bacanje ,da bi treća lična Spasojevića dala novu šansu crno-belima. Samardžiski je faulirao Lukovića koji je ovog puta pogodio drugo bacanje za dvocifrenu prednost (48:38).Za pet minuta treće četvrtine je Mega dala pet poena, polaganje Kabe i trojka Rebića. Ratkovca je posle promašenog celog obruča na šutu za tri grešku ispravio polaganjem. Majstorović je sprečio lake poene Jaramaza, da bi potom napravio grešku u koracima. Novak je pogodio drugu treojku i smanjio prednost (50:44).Majstorović je pogodio oba penala, a Milojević posle promašaja svog tima dobio tehničku zbog protesta. Veličković nije to kaznio, ali je Pot posle toga pogodio i vratio dvocifren vođstvo (54:44).Zagorac pravi grešku u koracima, Milojević ga vadi iz igre uz povišen ton, a trojka Veličkovića uz zvuk sirene donosi crno-belima velikih 13 poena prednosti (62:49).ČETVRTA ČETVRTINAVeličković igra fenomenalno u poslednjoj deonici. Odlično šutira za tri, dao je 17 poena do sada i čuva veliku prednost svog tima (68:54).Koševi kapitena su dali putokaz ostalim igračima, pa je tako i Birčević pogodio trojku, a nekoliko sekundi pre toga je Tejić na drugoj strani zaradio treću ličnu. Mušidi promašuje za tri, Luković dolazi do 13. skoka na meču uz faul, ne pogađa bacanja, ali crno-beli imaju veliku prednost (73:56).Rebić je napravio nesportsku ličnu na Lukoviću. Centar crno-belih je promašio oba, dao je samo jedno iz devet pokušaja, na drugoj strani je Gordon dobio nesportsku što mu je bio peti faul, tako da je za njega meč završen. Novak je pogodio oba penala, Rebić se spetljao, ali je Vrabac promašio otvorenu trojku. Na tri i po mintua pre kraja crno-beli imaju 15 poena prednosti (73:58).Na kraju 77:65 za crno-bele.
Pogledaj vesti o: Partizan,   Večiti derbi