NAJBOLJE DOVOLJNO ZA PORAZ

Izvor: Kurir, 09.Dec.2010, 08:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kako počeli, tako i završili! Fudbaleri Partizana pružili su u Londonu najbolju ovosezosku partiju u Ligi šampiona, ali to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz od Arsenala u utakmici 6. kola grupe H rezultatom 3:1 (1:0). Strelci za engleski tim bili su Van Persi u 29. minutu iz penala

Kako počeli, tako i završili!

Fudbaleri Partizana >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pružili su u Londonu najbolju ovosezosku partiju u Ligi šampiona, ali to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz od Arsenala u utakmici 6. kola grupe H rezultatom 3:1 (1:0). Strelci za engleski tim bili su Van Persi u 29. minutu iz penala, Volkot u 74. i Nasri u 78. minutu, dok je prvi ovosezonski gol za crno-bele iz igre u ovom takmičenju postigao Kleo u 53. minutu.

Po prikazanoj igri u prethodnih pet mečeva fudbaleri Partizana nisu dokazali da imaju kvalitet za Ligu šampiona, ali ako je suditi po sinoćnjoj partiji u Londonu, srpski šampion nije zaslužio da bude bez bodova. Crno-beli su igrali dobro, a u tome ih nije omeo čak ni prestrogo dosuđen jedanaesterac, posle kojeg je Arsenal poveo.

Najbolji srpski tim, predvođen sjajnim Moreirom, u nastavku je zaigrao odlučno i hrabro i veoma brzo izjednačio preko Klea. Činilo se tada da crno-beli imaju snage da osvoje prvi bod u najkvalitetnijem evropskom takmičenju, ali su domaći iskoristili dve greške u finišu i zabeležili pobedu.

Stanojević: Sad znamo šta je Liga šampiona

Trener Partizana Aleksandar Stanojević bio je zadovoljan igrom svog tima, ali i ogorčen zbog još jednog poraza u ovogodišnjoj Ligi šampiona.

- Završili smo onako kako smo igrali tokom celog našeg nastupa u Ligi šampiona. Imali smo dobrih momenata, niko nas nije nadigrao, ali protivnici su kaznili svaku našu grešku i nismo osvojili nijedan bod. Žao mi je što to nismo uspeli da uradimo protiv Arsenala, jer je ovo bila verovatno naša najbolja partija - izjavio je Stanojević, a zatim dodao:

- Igranjem u Ligi šampiona stekli smo veliko iskustvo. Znamo šta nam nedostaje kako bismo sledeći put počeli da osvajamo bodove.

Venger: Nije mi bilo lako!

Trener Arsenala Arsen Venger rekao je posle meča da je Partizan igrao dobro, naročito u odbrani.

- Nikad nisam nervozan tokom utakmice, ali kad je Partizan izjednačio, nije mi bilo svejedno. Ipak, osećao sam da ćemo dati gol i da ćemo otići u narednu fazu Lige šampiona - rekao je trener Arsenala Arsen Venger, a zatim dodao:

- Ovo je bila teška utakmica za nas. Imali smo mnogo problema sa odbranom rivala, jer su igrali snažno i nisu nam ostavljali puno prostora. Na kraju smo se dobro branili, ali najvažnije je da smo 14. godinu zaredom obezbedili prolaz u narednu rundu.

Grobari za primer

Kako utakmica u Londonu nije imala nikakav takmičarski značaj za fudbalere Partizana, ne čudi što je na tribinama „Emirata“ bilo svega oko 300-400 pristalica crno-belih. Oni su bili smešteni na donjem nivou južne tribine i sjajnim navijanjem odužili su se svojim ljubimcima za odličnu igru.

Semafor za zbunjivanje

Za razliku od većine evropskih stadiona gde se vreme na zvaničnom semaforu registruje na uobičajen način, na „Emiratima“ on odbrojava od 90. minuta. Nekoga ko dođe sa strane to može da zbuni, ali srećom pa na krovu iza južne tribine stoji čuveni sat koji je ovde donesen sa Hajberija, legendarnog stadiona na kojem su „tobdžije“ nastupale do pre nekoliko godina.