Mega srušila Partizan u Pioniru posle -18!

Izvor: B92, 19.Dec.2015, 19:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Mega Leksa pobedili su Partizan u Pioniru sa 85:78, u utakmici 15. kola regionalne ABA lige.

Tim Dejana Milojevića je pred 5.500 gledalaca do pobede stigao velikim preokretom u poslednjih 15 minuta utakmice.

Partizan je u 26. minutu vodio sa 55:37, imao je praktično dobijen meč, ali gosti nisu odustajali i uspeli su da dođu do velikog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << preokreta neverovatnom serijom 31-8 i naprave veliki korak ka plasmanu u plej-of.

Danilo Nikolić je meč završio sa 19 poena i 5 skokova, sjajan je bio Aleksandar Aranitović sa 15 poena i 7 skokova, Jaramaz je ubacio 13 poena uz 7 skokova, a Ivanović je imao 12 poena i 9 asistencija. U ekipi Partizana Kevin Džons je blistao sa 21 poenom i 15 skokova, Vilson je dodao 13 poena, a Aranitović i Marinković po 11 poena.

Mega sada na četvrtom mestu na tabeli ima skor 10-5, dok je tim Petra Božića pretrpeo deveti poraz u sezoni.

Tok meča:

Mega je bolje otvorila duel pred 5.000 navijača u Pioniru. Rastrčao se tim Dejana Milojevića na startu, igrao je raznovrsnije i posle pet minuta je imao šest poena viška – 10:4.

Crno-beli su se brzo vratili u meč, Marinković je ubacio trojku, Džons je poentirao uz faul za 10:10. Amerikanac je nosio Partizan u prvoj deonici, ubacio je 12 od 21 poena crno-belih u prvih 10 minuta i bio je najzaslužniji što njegov tim vodi – 21:18.

Na startu druge deonice ulogu Džonsa preuzeo je Božo Đumić, pa je Partizan brzo uvećao prednost – 25:19 u 13. minutu.

Gosti nisu imali odgovor na ofanzivni skok crno-belih, igrali su previše mekano, pa je Milojević brzo morao da reaguje novim tajm-autom.

Ni minut odmora nije promenio ništa u igri gostujuće ekipe, pa je Partizan nastavio da uvećeva prednost iako nije briljirao. U 18. minutu crno-beli su vodili 34:23, a sigurnu prednost zadržali su i na poluvremenu – 42:29. Partizan je u prvih 20 minuta imao 26 skokova (10 ofanzivnih), a Mega 17 (6).

Start drugog poluvremena doneo je prazne minute na obe strane. Mega je prva došla do poena, a prvi koš za Partizan postigao je Aranitović posle tri minuta igre (trojka) – 45:32.

Mega je nastavila sa očajnom igrom, ni u napadu ni u odbrani gosti nisu delovali kao ekipa koja želi u plej-of, a Partizan je uvećevao prednost sa linije slobodnih bacanja. Devet slobodnih bacanja u nizu imao je tim Petra Božića, ubacio je sedam i došao do 55:37 u 27. minutu.

U samom finišu treće deonice Mega je uspela da veže nekoliko lakih poena, Ivanović je ubacio jednu trojku, pa su gosti posle 30 minuta imali samo tri poena prednosti – 60:57. Mega je u finišu treće deonice napravila seriju 14-1.

Veliku seriju Mega je nastavila i u poslednjoj deonici iako je Aranitović na startu poslednje deonice pogodio trojku za 63:57.

Usledila je serija gostiju 11-0, aleksandar Aranitović je uz Nikolića igrao sjajno pa je Mega u 32. minutu povela – 68:63. Seriju gostiju prekinuo je Džons posle novog skoka u napadu, pa je Milojević pozvao tajm-aut – 68:65.

Usledilo je dramatičnih desetak minuta u Pioniru. Strah se uvukao u ruke Partizanovih igrača, a velikih peh za goste bio je peti faul Luvavua u 35. minutu.

Vilson je trojkom izjednačio na 70:70, ali je Jaramaz odgovorio na isti način – 73:70 na tri i po minuta pre kraja. U samom finišu Vilson je preuzeo odgovornost, poentirao je sa jedne noge za 73:72, a Milojević je zatražio tajm-aut.

Jaramaz je posle minuta odmora uhvatio skok u napadu i poentirao uz faul Džonsa za 76:72, a Petar Aranitović je dva minuta pre kraja smanjio na 76:74. Njegov brat Aleksandar odgovorio je na drugoj strani trojkom – 79:74 na 90 sekundi do kraja. Tu je praktično i odlučen meč, Partizan nije uspeo da se vrati do kraja i poražen je na neverovatan način.