Izvor: BanjalukaLive.com, 03.Sep.2015, 11:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mance - legenda živi
Otišao je u trenu, a u srcima navijača Partizana će ostati vječno. Danas se navršava tačno 30 godina od kako Dragan Mance prvi put nije stigao na trening crno-bijelih, kako je stradao na putu ka njemu i na taj način se u 23. godini prekinula karijera koja je imala sve predispozicije da postane vrhunska. Od tada do danas je prošlo mnogo vremena, ali sjećanja na golove i specifičnu radost koja je slijedila poslije svakog od njih ne blijede.
Otud i ne čudi da su navijači Partizana >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << ulagali velike napore da ime Dragana Mancea ostane ovjekovečeno za sva vremena. To je uspjelo prije nekoliko godina davanjem imena ulici blizu stadiona po tragično nastradalom fudbaleru, a nije mali broj onih koji se zalažu da fudbalski objekat u Humskoj ponese ime "Dragan Mance".
"Naravno da bih glasao za to, ako bi bila organizovana neka peticija ili nešto slično. Svi koji vole crno-bijele boje voljeli su i vole Mancea. Kada je on igrao, ja sam sakupljao lopte iza gola kod južne tribine. Obožavao sam ga, bio je ljubimac svih. Bio je specifičan igrač, nesumnjivo crno-bijela legenda. Prošlo je, eto, 30 godina od njegove smrti, a Dragan i danas živi. Uvijek je bio spektakl kada je dao gol, pa ga proslavljao onako na koljenima, sa rukama u vazduhu", prisjeća se trener Partizana Zoran Milinković.
Partizan će 30. godišnjicu bez Dragana Mancea obilježiti prijateljskom utakmicom protiv ekipe 13. maj u Zemunu, sa početkom od 16.30.
(Novosti, foto: Youtube)
Pogledaj vesti o: Partizan
Nastavak na BanjalukaLive.com...
''Grobari'' - Sećanje na Dragana Mancea (video)
Izvor: Sportske.net, 03.Sep.2015
Povodom 30 godina od smrti Dragana Mancea, navijači Partizana su napravili novi video klip, kao još jedno podsećanje na legendarnog napadača crno-belih...Kao što ste već mogli da čitate OVDE, danas se navršava tri decenije od tragične smrti idola navijača Partizana, nezaboravne ''devetke''...












