Majstorije Tošića i Natha, Partizan iz prekida srušio Radnik

Izvor: Večernje novosti, 16.Feb.2020, 19:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izabranici Sava Miloševića su pred svojima navijačima, na otvaranju prolećnog dela sezone, savladali tim iz Surdulice 3:0 Fudbaleri Partizana imali su uspešnu prolećnu premijeru na stadionu u Humskoj. Crno-beli su savladali Radnik iz Surdulice 3:0 (1:0), golovima Zorana Tošića i Bibrasa Natha (dva).Uskoro opširnije....PRVO POLUVREMEUtakmica je počela napadom Partizana, koji će u prvom poluvremenu napadati ka golu ispod severne tribine. U 5. minutu viđena je prva sporna >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << situacija na meču. Natho je u kaznenom prostoru Radnika proigrao Tošića, iskusni vezista je uspeo da skloni loptu u stranu, posle čega je uklizao jedan defanzivac gostiju i "odneo" loptu, ali i Tošića. Sudija Bojan Nikolić je smatrao da nije bilo elemenata za penal.U razmaku od 30-ak sekundi viđene su po jedna prilika na obe strane. Najpre je, u 10. minutu, Georgijev šutirao snažno sa 12 metara, ali pored gola, da bi u sledećem napadu Sadik odradio najveći deo posla ispred kaznenog prostora Radnika. Najpre je osvojio loptu i potom odlično uposlio Asana koji se ubacivao sa leve strane. Japanac je šutirao sa desetak metara, malo iskosa, ali je golman gostiju istrčao, skratio ugao i uspeo da loptu izbije u korner posle kojeg nije bilo veće opasnosti pred golom Radnika.U 22. minutu atraktivno je pokušao Zoran Tošić, ali je lopta otišla preko gola. Šćekić je loptu, koja je za kratko izbijena iz kaznenog prostora Radnika, glavom vratio u do Zorana Tošića, koji je sa penala "uhvatio" makazice, ali nije bio precizan. U 24. minutu, umesto povređenog kapitena Radnika Stevanovića, u igri je Pejčić. Kruži Partizan oko defanzivnog bloka Radnika, koji za 35. minuta prvog poluvremena nije pokazao pukotine dovoljno velike da im ozbiljnije ugrozi gol.GOOOL - TOŠIĆKad nije uspeo iz igre, Partizan je mrežu Radnika zatresao iz slobodnog udarca, strelac je u 37. minutu Zoran Tošić. Iskusni vezista se prethodno izborio za slobodan udarac iz, za njega, idealne pozicije, malo iskosa sa desne strane na ivici kaznenog prostora. Tošić je prebacio živi zid i pogodio bliži, gornji ugao, Radnikovog gola.U 45. minutu Partizan je imao dve dobre prilike. Prvo je Asano, pošto je nekoliko desetina metara vukao loptu, uposlio Sadika, koji je zatresao mrežu Radnika, ali iz ofsajda, i čini se da je Asano mogao znatno ranije da ga proigra. Nekoliko desetina sekundi kasnije, Suma je posle soloakcije šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola. Posle tri minuta nadoknade vremena Nikolić je odsvirao kraj prvog poluvremena.DRUGO POLUVREMEPočelo je drugo poluvreme. Osim prinudne izmene u ekipi Radnika iz 15. minuta, ni Milošević ni Krunić nisu tokom pauze menjali ništa u sastavima u odnosu na početak meča. U 52. minutu Milošević je umesto, lakše povređenog, Asana u igru uveo Filipa Stevanovića. Samo dva minuta kasnije, mladi ofanzivac crno-belih je kreirao priliku Nemanji Miletiću, čiji šut iskosa sa desne strane u kontra ugao Radnikovog gola nije bio precizan.GOOOL - NATHOOd 67. minuta Partizan vodi 2:0 golom Natha iz penala. Iskusni Izraelac je rutinski loptu poslao u jednu, a golmana Radnika u drugu stranu. Najstrožu kaznu je izborio Sadik, koji je prethodno propustio dve prilike da zatrese mrežu rivala. Jednom se u prilici našao iskosa sa leve, drugi put sa desne strane, ali je oba puta kao pobednik iz duela izašao golman Vasiljević.U 72. minutu umesto Zorana Tošića na terenu je Lazar Pavlović, a minut kasnije Umar Sadik je dobio žuti karton, pošto je posle centaršuta loptu dirao rukom.GOOOL - NATHOVA MAJSTORIJAPartizan i treći gol na meču postiže iz prekida, svoj drugi dao je Natho. Kapiten izraelske reprezentacije je u 80. minutu izveo fantastično slobodan udarac. Lopta je bila postavljena malo iskosa sa leve strane, a Izraelac je sa dvadesetak metara pogodio kontraugao Radnikovog gola. Dva minuta pre toga, debi u crno-belom dresu upisao je i napadač Bojan Matić, koji je zamenio Umara Sadika.Imali su crno-beli do kraja meča još tri pokušaja da postignu još jedan gol, ali je sva tri puta mrežu Radnika, odličnim intervencijama, sačuvao Vasiljević. Čim je istekao 90. minutu sudija Bojan Nikolić je odsvirao kraj meča.SASTAVIPARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Šćekić, Natho, Tošić, Suma, Asano, Sadik.RADNIK: Vasiljević, Stojanović, Stevanović, Kričak, Đorđević, Mitošević, M. Kostić, Tomić, Georgijev, Jović, Pavlov.
Pogledaj vesti o: Partizan