MALO JE FALILO: Partizan bez snage da slomi Barselonu

Izvor: Kurir, 17.Okt.2013, 21:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši srpskog i regionalnog šampiona poraženi 67:60

Košarkaši Partizana poraženi su od Barselone (67:60) na startu takmičenja u A grupi Evrolige.

Izabranici trenera Duška Vujoševića ponovo su u Kataloniji odigrali tvrdu utakmicu na mali broj poena i sa dugim i kontrolisanim napadom. U takvoj igri domaćin je tek pred poslednji kvartal stekao prednost od tri do pet >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << poena.

Na startu poslednje četvrtine Navaro je pogodio trojku za 50:42 čime je Barselona materijalizovala dobru odbranu u tom periodu. Do kraja susreta Partizan je ponovo igrao jaku odbranu, ali je u napadu stao, pa i pored dve trojke Milosavljevića, najviše zbog problema sa skokom pod svojim košem  nije uspeo da priđe na manje od minus četiri.

Duško Vujošević je posle meča rekao

"Odigrali smo prvu utakmicu u Evroligi i naravno u odrđenim periodima bilo je i pojedinih grešaka u odbrani, od rola do realizacije pod samim košem, ali sve u svemu zadovoljan sam i borbenošću i kvalitetom igre ekipe. Moramo se okrenuti sledećim utakmicama, ka Zadru i veoma važnoj utakmici sa Nanterom, jer to su praktično utakmice koje moramo da dobijamo i moramo na njih da se skoncentrišemo”, istakao je strateg Partizana.

Tekstualni prenos

Na kraju meča 67:60 za Barselonu

Koš Milosavljevića 62:58 minut pre kraja

Partizan se sa dve trojke Milosavljevića i kucanjem Gagića vratio na minus pet 59:54

Trojka Navara za 50:42, što je najveća prednnost Barselone

Četvrta četvrtina

Vesterman pogađa dvojku, ali uzvraća Lampe za kraj 45:40

Barselona u poslednjem minutu  dolazi od 43:38

Partizan i u treećem kvartalu uspeva da drži priključak sa Barselonom i da igra utakmicu sa jakim odbranama i malim brojem poena

Treća četvrtina

Barselona je do kraja poluvremena uspela da preokrene rezultat i na kraju povede 28:26

Partizan igra dobru odbranu, ali  ne uspeva da je mnaterijalizuje opipljivijom prednošču. Posle trojke Vestermana crno beli su poveli 26:23

Druga četvrtina

Igra se poen po poen, a posle kucanja Gagića Partizan vodi 18:17

Partizan se dobro nosi sa renomiranim protivnikom u šestom minutu je posle trojke Milosavljevića čak poveo 12:11