LE: Jojić za prvu pobedu Partizana

Izvor: B92, 23.Avg.2013, 00:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana ostvarili su minimalnu pobedu protiv Tuna u Beogradu, u prvom meču plej ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

Jedini gol na meču, pred nešto manje od 15.000 gledalaca, postigao je Miloš Jojić u 70. minutu, koji je tako svom klubu doneo prvu pobedu u evropskim takmičenjima ove sezone.

Partizan je stvorio nekoliko prilika tokom meča, najčešće preko Aleksandra Mitrovića. Ni Tun nije bio bez >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << šansi, ali je golman Stojković dobrim intervencijama uspeo da sačuva svoju mrežu.

Nalet gostiju prekinuo je Jojić golom u 70. minutu. Fenomenalno je prošao pored dvojice igrača po levoj strani, ušao kazneni prostor i udarcem po zemlji posalo loptu u donji desni ugao golmana Favra. Isti igrač jedo kraja još nekoliko puta zapšretio po levoj strani, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Revanš se igra za sedam dana u Švajcarskoj.

Naš drugi predstavnik u kvalifikacijama, novosadska Vojvodina, odigrala je na svom stadionu nerešeno sa Šerfiom 1:1, a detalje sa oba meča pročitajte ovde.

Stadion Partizana. Sudija: Serhij Bojko (Ukrajina)

Partizan: Stojković, Aksentijević , Petrović, Obradović, Stanković , Marković, Ilić (kap), Đemba Đemba, Grbić, Jojić, Mitrović.

Tun: Fevr, Sulmoni, Zigfrid, Vitver, Liti, Cufi, Hediger(kap), Kristijan Šnojvli, Sanogo Žunior, Martines, Mark Šnojvli